Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

21. oktobris, 2023

Suns visu grauž un spēlējoties kož rokās © DIENA

Lasītājs jautā: tikko no patversmes paņēmām divus gadus vecu suņu meiteni (bezšķirnes, līdzīga vācu aitusunim). Patversmē bijusi ļoti paklausīga un mierīga. Tur dzīvojusi tikai divas nedēļas. Atvedot uz mājām, jau otrajā dienā sāka visu grauzt – sākot no bumbiņām līdz pledam – un spēlēšanās uzplūdos vāji kost rokās cilvēkiem. Kāpēc viņa tā uzvedas, un ko var darīt saimnieks?

FOTO: Komandu sporta spēļu halles kapsulas iemūrēšanas svētki

Piektdien, 20. oktobrī, svinīgā pasākumā tika nosvinēti SIA Latvijas Nacionālā sporta centra (LNSC) jaunās sporta ēkas – Komandu sporta spēļu halles – kapsulas iemūrēšanas svētki. Jaunās Komandu sporta spēļu halles atrašanās vietā – Kr. Barona ielā 99C, Rīgā, – tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Jaunā halle nodrošinās mūsdienīgu un kvalitatīvu infrastruktūru ar tehniskiem un funkcionāliem risinājumiem komandu sporta spēļu treniņiem un sacensībām nacionālā un starptautiskā mērogā.

Ātruma cilts: pirmklasnieks par kabatas naudu nopērk savu pirmo sporta auto

Diena.lv kopā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko raidījuma Ātruma cilts sēriju. Tajā Pauls Timrots ciemojas pie cilvēka ar agrīnu specializāciju autosportā: rallijkrosa talants Lenards Patriks Lepsis savas sportista gaitas sācis nevis ar kartingu, bet gan ar mežonīgāko autosporta galu, un nedomā apstāties.

Nejaušība uz plīts virsmas © DIENA

1877. gadā Mičiganas štatā sanatorijas vadītājs Džons Hārvijs Kellogs uzvārīja lielu katlu ar kviešu putraimiem, visu nakti atstāja tos ūdenī, no rīta iegūto masu izrullēja un raudzījās, kā tā izžūst. Rezultāts bija kraukšķīgas pārslas.

Pret drēgnumu ar itāļu virtuvi © DIENA

Nupat atgriezos no saulainās, siltās un ļoti garšīgās Sicīlijas – kontrasts ar Latvijas laikapstākļiem ir iespaidīgs! Par laimi, recepšu lapās turpinās omulīgais mēnesis, un, ceļojuma iespaidu pārņemts, piedāvāju divus itāļu virtuves gardumus: prošuto šķiņķī ceptu teļa gaļu saltimbocca un gardo dārzeņu caponata.

Fico trešā atnākšana © DIENA

Pieredzējušais un Eiropā pretrunīgi vērtētais slovāku politiķis Roberts Fico atkal nonācis līdz premjera krēslam. Kā tas ir izdevies politiķim, kuru viņa oponenti regulāri salīdzina ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu, dēvē par populistu, demokrātijas ienaidnieku un prokrieviski orientētu? Un vai tas tiešām var mainīt Slovākijas ārpolitisko kursu?

Uz Ukrainu. Turp–atpakaļ © DIENA

Dzīve pārtraukta, bet turpinās – tā īsi varētu raksturot notiekošo Ukrainā ārpus aktīvās kara zonas. Pilsētās rit dzīve arī ap raķešu sagrautiem namiem un mīnētiem tiltiem. Vienīgi tā vietā, lai domātu par kultūras dzīves uzlabošanu, tur tagad tiek meklētas iespējas jaunu bumbu patvertņu izbūvei.

Slimnīcu efektīva pārvaldība – vai iespējama? © DIENA

“Veselība ir pats dārgākais, kas mums ir, un izmērīt to uz efektivitātes fona nav iespējams. Vienkāršoti sakot - šobrīd mūsu efektivitāte izpaužas kā ātra un lēta ārstēšana, taču cilvēki sagaida arī kvalitāti un pozitīvu attieksmi,” izdevniecības Dienas bizness rīkotajā konferencē Veselības budžets 2024 - quo vadis? teica SIA Vidzemes slimnīca valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs. Vispārzināms, ka tikai veseli cilvēki spēj sniegt pozitīvu ekonomisko devumu, turpretī slimi cilvēki rada izdevumus – nav kas strādā, jāapmaksā darba nespējas lapas, un vēl arī tiek noslogota veselības aprūpes sistēma.

Ejam ar mīlas automātiem © DIENA

Dziedātājs Intars Busulis (45) par savu un Abonementa orķestra jauno albumu Spēlē savā burvju flautā, verdzību balsij, apraudāšanos uz poda un par pēckovida trakumu

Kalendārs

Oktobris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5