Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

5. oktobris, 2023

Zelenskis: Krievija varētu iesaldēt karu Ukrainā, lai uzbruktu Baltijas valstīm

Ukrainas izlūkdienestu rīcībā ir informācija, ka Krievija apsver iespējas iesaldēt karu pret Ukrainu, lai atjaunotu iznīcināto militāro potenciālu un sāktu karu pret Baltijas valstīm līdz 2028.gadam, ceturtdien Eiropas politiskās kopienas līderu sanāksmē Granadā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Par baltu velti © DIENA

Cik sirsnīgi! – nodomāju, pamanījis, ka sabiedriskā doma iesaistījusies diskusijās par to, vai māksliniekiem pienākas garantēta darbavieta vai ne. Cik tipiski! – domāju tālāk, konstatējot, ka diskusijas aptver tikai tās mākslas jomas, kurās šādas darbavietas vispār ir, – teātra un mūzikas nozari

Polija noraidīs ES migrācijas vienošanos

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis Eiropas Savienības (ES) iecerēto imigrācijas sistēmas reformu nosaucis par Briseles un Berlīnes diktātu un solījis uzlikt tai veto.

Makrons sola Francijā vairāk referendumu

Francijas prezidents Emanuels Makrons vēlas paplašināt to jautājumu loku, par kuriem var balsot referendumā, un atvieglot referendumu izsludināšanu.

Jūrmalas muzejā sāksies rudens izstāžu cikls

Jūrmalas muzejā no 11. oktobra skatāmas divas jaunas izstādes. Gleznotāja Ērika Kumerova ar savām spilgtajām, saturiski ietilpīgajām kompozīcijām ved skatītāju ceļojumā Aiz trejdeviņiem mežiem, bet tēlnieks Aigars Zemītis izstādē B jeb Sveicieni no Konstantīna! rotaļājas ar priekšstatiem par moderno tēlniecību un formu vienkāršību, informēja izstādes veidotāji.

The Sound Poets sava debijas albuma desmitgadi svin ar koncertiem un skaņuplates izdošanu

Grupas The Sound Poets 2013. gada debijas ieraksta Tavs stāsts desmitgades svinības notiks 13. oktobrī mūzikas namā Daile un 14. oktobrī kultūras namā Wiktorija Liepājā. Koncertus īpašus padarīs tas, ka tajos pirmoreiz grupas vēsturē albums tiks izpildīts pilnā garumā, kā arī būs iespēja ierakstu iegādāties skaņuplates formātā.

EP mudina sākt ES pievienošanās sarunas ar Moldovu

Rezolūcijā Eiropas Parlaments (EP) apliecina savu atbalstu Moldovas dalībai Eiropas Savienībā (ES) un vēlreiz aicina Eiropas Komisiju (EK) un Eiropadomi līdz 2023.gada beigām sākt sarunas ar Kišiņevu par pievienošanos ES, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Korporatīvismam nav vietas mūsdienu Latvijas tiesās!

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane 5. oktobrī portālā Diena.lv publicēja viedokli par manu rakstu Argumentācijas trūkums tiesas nolēmumā kā tiesneša disciplinārās atbildības pamats 5. septembra žurnālā Jurista Vārds. Minētajā rakstā es analizēju vienu konkrētu likumam pilnīgi neatbilstošu, neargumentētu tiesas lēmumu, par kuru Tiesnešu disciplinārkolēģija uzlika tiesnesei disciplinārsodu.
Reklāmraksts

Padomi: ko ņemt vērā pirms paklāja iegādes

Iegādājoties paklāju, mēs saskaramies ar neskaitāmiem jautājumiem: kādi ir vispiemērotākie izmēri, kādas krāsas vai raksti sader ar pārējo interjeru, kādu materiālu izvēlēties, kā tos uzturēt tīrus... Tāpēc mēs vēlamies pastāstīt jums par dažiem aspektiem, kas jums būtu jāievēro, izvēloties paklāju, lai tas bez problēmām atbilstu jūsu vajadzībām.

Avoti: Šolcs iebilst pret Taurus piegādi Ukrainai

Vācijas kanclers Olafs Šolcs iebilst pret spārnoto raķešu Taurus piegādi Ukrainai, lai gan Ukrainas līderi vairākkārt ir lūguši tādus tālas darbības ieročus, ceturtdien ziņu aģentūrai DPA apstiprināja anonīmi avoti Vācijas valdībā.

ANO: Trieciens Oleņivkas cietumam netika veikts no ukraiņu HIMARS

Pērn 29.jūlijā Oleņivkas cietuma traģēdiju, kad okupētajā Doneckas apgabalā tika nogalināts vismaz 51 ieslodzītais ukraiņu karavīrs, neizraisīja Ukrainas spēku raidītas raķetes no HIMARS, secinājusi Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) izmeklēšanas komisija.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs svin 15 gadu jubileju

Nedēļā no 10. līdz 14. oktobrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs svinēs 15 gadu jubileju, sasniedzot kulmināciju dzimšanas dienā 14. oktobrī, kad muzejs pirms 15 gadiem tika atvērts sabiedrībai, informēja muzeja pārstāvji.

Sestdien aicina uz rudens talku Ulubelē

Dzīvnieku pansija Ulubele un labdarības fonds Sofi aicina draugus, kaimiņus, tuvos un tālos atbalstītājus uz Ulubeles ieziemošanas talku sestdien, 7. oktobrī, pulksten 10:00.

Izrādīs Ukrainas dokumentālās īsfilmas

Otrdien, 10. oktobrī, plkst. 18.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālajā filmu skolā (Elijas ielā 17) notiks Ukrainas dokumentālo īsfilmu seanss. Seansā tiks izrādītas dokumentālās īsfilmas – laikmeta liecības par skolas gaitu atsākšanu Ukrainā par spīti karam, aizbraucēju portreti un cilvēcīgas ainas no pagaidu apmešanās vietām.

Dailes teātris aicina finansiāli atbalstīt topošos aktierus

Dailes teātris aicina finansiāli atbalstīt 17 topošos aktierus, kas oktobrī uzsākuši studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) tālākizglītības programmā Dramatiskā teātra aktieris ar muzikālo izglītību, informēja teātra pārstāve Agnese Vārpiņa.

Stratēģijas atšķiras © DIENA

Pasīvie plāni jeb indeksu plāni ir viena no populārākajām izvēlēm pensijas pārvaldīšanai Latvijā, taču to ienesīgums mēdz būtiski atšķirties.

Kalendārs

Oktobris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5