Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Piektdiena, 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls

17. maijs

Ātruma cilts: Timrots pirmais izbrauc ar Rīgas motormuzeja teju simtgadīgu Volvo

Diena.lv kopā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jauno raidījuma Ātruma cilts sēriju. Tajā Paulam Timrotam ir tas gods pirmajam klātienē iepazīties un izbraukt ar Rīgas Motormuzeja jauno eksponātu – Volvo, kas senāks par Otro pasaules karu. Vēsturiskais spēkrats plašākai publikai būs apskatāms Muzeju naktī.

Putins: Nav plānu ieņemt Harkivu

Krievijai šobrīd nav plānu ieņemt Harkivu, piektdien, atrodoties vizītē Ķīnā, apgalvoja Krievijas diktators Vladimirs Putins.

Vītoliņš: Mums vairs nav ko zaudēt

Latvijas hokeja izlases noskaņojums pirms spēles ar Zviedrijas komandu ir kaujiniecisks, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem sacīja komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

Ziedoņa muzejs vasaras sezonu atklās ar bērnu dienas pikniku

Starptautiskajā bērnu tiesību aizsardzības dienā, 1. jūnijā, plkst. 11.00 Ziedoņa muzejs atklās jauno vasaras sezonu. Šogad muzejs akcentē bērnu tēmu, tāpēc kopā ar suni Funi notiks ģimeņu pikniks, kurā visi aicināti ierasties ar groziņiem.

Līgums par vasaras nometni © DIENA

Vasaras sporta nometnes katru gadu gan vecākiem, gan bērniem dod iespēju izbaudīt virkni priekšrocību. Lai nodrošinātu lielisku pieredzi un līdz minimumam samazinātu pārsteigumus, kuru risināšana var ieilgt, būtu nepieciešams visu ar to saistīto laikus plānot. Papildus praktiskām lietām ieteicams padomāt arī par to, kam pievērst uzmanību līgumā par nometnes pakalpojuma iegādi, lai cerētais, ka jaunā paaudze izbaudīs gan piepildītu, gan drošu nometni, sakristu ar realitāti.

Portālā filmas.lv skatāmas Baibas Indriksones kinolomas

Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv no 17. maija skatāma piemiņas kolekcija – filmas, kurās uz ekrāna redzama aktrise Baiba Indriksone (22.02.1932.–14.05.2024.), informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Izziņota Latvijas Dizaina gada balvas 2024 fināla žūrija un nozīmīgākie pasākumi

Ceturtdien, 16. maijā, izziņota Latvijas Dizaina gada balvas 2024 (LDGB) fināla žūrija un nozīmīgākie pasākumi, kas noslēgsies ar uzvarētāju paziņošanu apbalvošanas ceremonijā 2024. gada 24. maijā plkst. 19.00 Rīgas cirkā, kad tiks nosaukti uzvarētāji piecās konkursa kategorijās – produkti, pakalpojumi, komunikācija, vide un digitālie risinājumi -, kā arī Grand Prix ieguvējs, kas saņems Latvijas Republikas Kultūras ministrijas naudas balvu – 2000 eiro.

LNSO uz diviem gadiem pamet Lielo ģildi. Kur notiks koncerti?

Uzsākot 99. koncertsezonu, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) sper soli ārpus ierastā, un uz nama renovācijas darbu laiku pamet savu mājvietu – Lielo ģildi. Taču orķestris ir parūpējies, lai jaunā sezona būtu aizraujošu muzikālu piedzīvojumu pilna, klausītājus turpinot priecēt Hanzas peronā, Rīgas Latviešu biedrības namā, Mūzikas namā Daile, kā arī koncertzālēs visā Latvijā.

Par radošā cilvēka pēdu © DIENA

Šī ir tā nedēļas nogale, kad ikgadēji Latvijā pēkšņi visus pārņem trakums – vai nu pēc sporta, vai kultūras. Skrējēji mēģina apdzīt sevi vai citus maratonā Rīgas ielās (veiksmes ikvienam no viņiem!), bet muzeji ver durvis plašāk un nereti arī skaļāk nekā ikdienā, lai aicinātu iepazīt tos mazliet no citas puses.

Ārlietu ministrus kritizē par dalību protestā © DIENA

Gruzijas valdošās partijas Gruzijas sapnis amatpersonas asi kritizējušas Baltijas valstu un Islandes ārlietu ministrus par piedalīšanos protestos pret "ārvalstu aģentu" likumu. Ministru rīcība tiek komentēta kā "nedraudzīgs žests", "tieši naidīga" un kā mēģinājums ar ārēju iejaukšanos izraisīt revolūciju valstī, vēsta Eho Kavkaza.

Izraēla sola pastiprināt operācijas Rafahā

Izraēla ceturtdien solīja pastiprināt savu sauszemes spēku ofensīvu Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā, neraugoties uz globāliem brīdinājumiem par simtiem tūkstošu palestīniešu civiliedzīvotāju likteni, kas patvērušies šajā pilsētā.

Kalendārs

Maijs, 2024
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9