Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls

23. maijs

Sirskis: Krievi iestiguši ielu kaujās par Vovčansku

Harkivas apgabalā Krievijas karaspēks pilnībā iestidzis ielu kaujās par Vovčansku, sociālajā tīklā Facebook ceturtdien pavēstīja Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis.

Karsti © DIENA

Laikam jau maiju šogad vislabāk raksturo karstums. Nu jau vairākas nedēļas karsti ir tīri fiziski – laikapstākļi paguvuši sarūpēt negaidīti agru vasaras noskaņu. Karsti gāja hokeja laukumā Čehijā, ne vienam vien līdzjutējam liekot pazaudēt pēdējos nervus. Karstas diskusijas arvien no jauna noris saistībā ar krievu valodas lietojumu publiskajā telpā – šoreiz sabiedriskajos medijos, kuri ilgi uzstāja uz savu taisnību. Arī politiskā skatuve jau uzkarsusi – līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām vairs nieks vien palicis.

Ceturtdiena Latvijā - karstākā diena kopš augusta

Ceturtdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstinājusies līdz +24..+28 grādiem, vienīgi vietām Rīgas līča Kurzemes piekrastē tā nav pārsniegusi +20 grādu robežu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Nakts tauta © DIENA

Lielā masu kustēšanās ir sākusies – ar to es nedomāju tuvojošās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Lai kā politiķi un mediji mūs katru mēģinātu pārliecināt, ka nedrīkstam būt vienaldzīgi, nedrīkstam palikt mājās…

Krievijā aizturēts ģenerālštāba priekšnieka vietnieks

Krievijas Izmeklēšanas komiteja aizturējusi bruņoto spēku Galvenās sakaru pārvaldes priekšnieku un ģenerālštāba priekšnieka vietnieku ģenerālleitnantu Vadimu Šamarinu, ziņo laikraksts Kommersant, atsaucoties uz avotu tiesībsargājošajās iestādēs.

Re:Baltica: Ždanokas ilggadējā palīdze Eiroparlamentā ieteikta no Krievijas

Pie Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas (LKS) un vēlāk arī pie viņas partijas biedra Miroslava Mitrofanova ilgstoši strādājušo palīdzi pieņemt darbā 2014.gadā ieteicis kāds Dmitrijs no Krievijas, kurš, iespējams, darbojās Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) interesēs, vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica, atsaucoties uz nopludinātām elektroniskā pasta sarakstēm.

EK pārstāve: Rail Baltica projektā netiek samazināta neviena tā daļa

Dzelzceļa projektā Rail Baltica netiek samazināta neviena tā daļa un netiek mainīta projekta kopējā definīcija, teica Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta Ziemeļjūras-Baltijas TEN-T pamattīkla koridora, kurā ietilpst arī Rail Baltica, koordinatore Katrīna Trautmane.

Veselības centru apvienībā atvērts Agrīnās aterosklerozes un dislipidēmijas kabinets

2024. gada 22. maijā Rīgā "Veselības centru apvienības" (VCA) poliklīnikā "Aura" atvērts Agrīnās aterosklerozes un dislipidēmijas kabinets. Turpmāk tas pildīs pacientu konsultatīvā centra funkcijas un būs kompetences centrs ģimenes ārstiem agrīnās aterosklerozes un dislipidēmijas jautājumos. Sadarbībā ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem jaunā kabineta speciālisti iesaistīsies Latvijas aterosklerozes pacientu reģistra izveidē.

Par seksuālu uzmākšanos plāno ieviest administratīvo atbildību

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās "Progresīvo" sagatavotos grozījumus Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, kas paredz par seksuālu uzmākšanos piemērot naudas sodu līdz 700 eiro.

Izziņo devītā Valmieras vasaras teātra festivāla programmu

Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šogad notiks no 2. līdz 4.augustam, gaidāmas 8 pirmizrādes dažādos spēles laukumos pilsētā un ārpus tās robežām. Festivāla galvenā tēma būs dzīvība, kas tiks skatīta no dažādām pusēm: izrāžu kontekstā - dzimšana, dzīve, dzīvības cena indivīda, valsts, cilvēces šķērsgriezumā, bet festivālā kopumā - teātra kā dzīvās mākslas satikšanās ar skatītāju tuvplānā.

Polija apsver iespēju notriekt Krievijas raķetes virs Ukrainas

Polija apsver iespēju izmantot savas pretgaisa aizsardzības sistēmas Ukrainas pierobežā, lai no Polijas teritorijas notriektu Krievijas raķetes virs Ukrainas, vēsta Polijas radiostacija "RMF24", atsaucoties uz Polijas Ārlietu ministriju.

Sākas performances mākslas festivāls Starptelpa

No 23. maija līdz 2. jūnijam norisinās starptautiskais performanču festivāls Starptelpa, kas šogad notiek Rīgas cirkā, Zuzeum, galerijā ISSP un citos Rīgas kultūrpunktos. Festivāls piedāvā vairāk nekā 30 mākslinieciski augstvērtīgas performances, kā arī bagātīgu publisko un zinātnisko programmu: pētnieciskos simpozijus, meistarklases un darbnīcas
Reklāmraksts

SILTUMSŪKŅI GAISS-GAISS

Siltumsūkņi gaiss-gaiss ir energoefektīvs sildīšanas un dzesēšanas risinājums, kas izmanto dabīgos resursus, lai saražotu siltumu vai nodrošinātu dzesēšanu. Siltumsūknis gaiss-gaiss ir ļoti ērts risinājums telpām, lai nodrošinātu tūlītēju sildīšanu vai dzesēšanu, bet ne tikai. Siltumsūkņi ir aprīkoti ar noderīgām funkcijām, kā piemēram gaisa attīrīšanu, kas iedarbīgi likvidē putekļus, pelējumu, ziedputekšņus un nevēlamas daļiņas

Krievijā mācās izmantot taktiskos kodolieročus © DIENA

Krievijas Aizsardzības ministrija (AM) pavēstījusi, ka tās bruņotie spēki sākuši mācības, kurās praktiski trenējas nestratēģisko kodolieroču sagatavošanā un izmantošanā, teikts ministrijas paziņojumā Telegram.

Kalendārs

Maijs, 2024
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9