Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +20 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 21. jūnijs
Monvīds, Egita, Emīls

22. maijs

Latvijas demogrāfiskie rādītāji ar katru gadu paliek arvien sliktāki

Latvijas demogrāfiskie rādītāji ar katru gadu paliek arvien sliktāki, mirstība par 96% pārsniedz dzimstību, tāpēc valdībai steidzami ir jādomā risinājumi, kā uzlabot situāciju, šodien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēdē sacīja "G4 stratēģijas un risinājumi" īpašnieks no Maķedonijas Vladomirs Gjorčevs.

Polija apmācījusi 22 000 Ukrainas karavīru

Polijas armija pati vai kopā ar sabiedrotajiem apmācījusi 22 000 Ukrainas karavīru, kas ir 30% no Eiropas iniciatīvas ietvaros apmācīto Ukrainas karavīru skaita, trešdien parlamentā paziņojis Polijas aizsardzības ministrs Vladislavs Kosiņaks-Kamišs.

Rail Baltica pamatlīnijas būvniecību Latvijā plānots sākt šovasar

Latvijā dzelzceļa projekta Rail Baltica pamatlīnijas būvniecību plānots sākt šovasar, šajā būvniecības sezonā, aģentūru LETA informēja par dzelzceļa projekta Rail Baltica izbūvi Latvijas teritorijā atbildīgās SIA Eiropas dzelzceļa līnijas (EDzL) pārstāvji.

Polija neplāno atjaunot obligāto militāro dienestu

Polija pašlaik neapsver iespēju atjaunot obligāto militāro dienestu, jo interese par iestāšanos bruņotajos spēkos joprojām ir liela, trešdien parlamentā paziņojis Polijas aizsardzības ministrs Vladislavs Kosinjaks-Kamišs.

Lai noturētu pozīcijas, jāspēj augt © DIENA

Zinām, ka starptautiski esam atpazīstami ar to, ka Baltijā un Latvijā ir talantīgi, augstas klases IT speciālisti. Nozare aug, un arvien lielāka loma būs Latvijas uzņēmumu spējām realizēt tieši starptautiska mēroga projektus. Kādi izaicinājumi sagaida vietējos IT uzņēmumus, un kāpēc izaugsmei vairs nepietiks tikai ar talantīgiem IT speciālistiem?

Gorā skatāma tekstilmākslas izstāde no Zviedrijas Re Rag Rug

Gors mākslas galerijā no 21. maija līdz 16. jūnijam skatāma mākslinieču Katarinas Brieditis un Katarinas Evans ekoloģijas un sociālās dimensijas dizaina izstāde Re Rag Rug. Izstādē ir apskatāmi divpadsmit unikāli paklāji, kas tapuši dažādās bezsteļļu tehnikās.

Krāpnieki turpina uzdoties par Valsts policijas un banku darbiniekiem

Valsts policija turpina konstatēt gadījumus, kad telefonkrāpnieki naudas izkrāpšanas nolūkos uzdodas par policijas, citu tiesībsargājošo iestāžu vai banku darbiniekiem un mēģina pārliecināt par iespējamām nelikumīgām darbībām iedzīvotāju banku kontos, aģentūru LETA informēja policija.

Liepājas teātrī top iestudējums Mīlestības vārdā Jāņa Znotiņa režijā

Liepājas teātrī pirmo reizi strādā režisors Jānis Znotiņš, kurš ieradies kopā ar savu komandu – dramaturģi Anci Muižnieci, mākslinieci Pamelu Butāni, horeogrāfi Agati Bankavu, kuriem pievienojies arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Šādā komandā visi strādā, lai iestudētu izrādi Mīlestības vārdā, kurai dots žanriskais apzīmējums – jutekliska satīra. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 8. jūnijā, tā paredzēta skatītājiem, kas vecāki par 15 gadiem.

Jaunais skolotājs un zinātnieks Artjoms Ubaidullajevs: man ir ķīmija ar ķīmiju!

RTU Inženierzinātņu vidusskolas ķīmijas skolotājam, Rīgas Tehniskās universitātes Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes studentam un Ķīmijas un ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniekam Artjomam Ubaidulajevam ir tikai divdesmit trīs. Ja šajā skolā esi viesis, iespējams, sajauksi viņu ar skolēnu, jo pavisam nesen Artjoms šajā skolā mācījās. Taču tagad viņš ir Skolotājs – ar lielo burtu. Nopietns, savaldīgs, korekts, profesionāls, bet iekšēji – ar dzirksteļojoši nevaldāmu kaislību pret ķīmiju kā zinātni.

Mūžībā devusies keramiķe Violeta Jātniece

Mūžībā devusies keramiķe Violeta Jātniece (3.02.1939.-20.05.2024). Atvadīšanās notiks 24. maijā plkst. 15.00 Rīgas kremācijas centra Lielajā zālē, informēja Latvijas Mākslinieku savienībā.

LIZDA uztur prasību turpināt pedagogu slodžu balansēšanu no septembra

Pēc kārtējās tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aizvien uztur prasību turpināt slodžu balansēšanu no šī gada septembra, aģentūrai LETA sacīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Reklāmraksts

Zīdainas ādas noslēpumi: kāpēc izmēģināt lāzerepilāciju

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā ikviens atzīs, ka viens no svarīgākajiem dzīves resursiem ir laiks. Kā atzīst lielāka daļa daiļā dzimuma pārstāves, un bieži vien arī vīrieši – rūpes par lieko apmatojumu ir viens no laikietilpīgākajiem un apgrūtinošākajiem ikdienas skaistuma un higiēnas soļiem. Tieši tāpēc arī skaistumkopšanas jomā tiek rasti arvien efektīvāki risinājumi, kas atvieglo un saīsina ikdienas rūpes par savu izskatu.
Reklāmraksts

Paneļveida žogi: moderns un funkcionāls risinājums

Māja bez žoga ir kā kuģis bez bortiem – vientuļa un atstāta. Tāpēc šeit izskatīsim jūsu īpašuma estētikas un funkcionalitātes uzlabošanu, ko var panākt, izvēloties pareizu nožogojumu. Labi piemeklēts žogs ne tikai iezīmē robežas, bet arī piešķir jūsu teritorijai raksturu un drošību.

Kalendārs

Maijs, 2024
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9