Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

25. oktobris, 2018

Hašogi lieta: Saūda Arābija atkal "apmet kažoku" © DIENA(13)

Saūdu žurnālista Džamala Hašogi nonāvēšana Saūda Arābijas konsulātā Stambulā bijusi ar iepriekšēju nolūku - tā ar Saūda Arābijas valsts ziņu aģentūras starpniecību paziņojis ģenerālprokurors Šaihs Suods bin Abdullahs el Modžābs. Šis ir kārtējais pavērsiena punkts Saūda Arābijas izplatītajā versijā par notikušo.

Augstticams © DIENA(3)

Kam jūs ticat? Idejai, cilvēktie­sībām, Dievam vai dieviem, starptautiskajai kārtībai, tikai paša pieredzei, likte­nim, valstij, kaimiņu tantei vai citādai domāšanai varbūt?

Unikālo ģitāras efektu ražotāji Gamechanger Audio plūc uzvaras laurus jaunuzņēmumu konkursos

Noslēdzoties starptautiskā jaunuzņēmumu konkursa Creative Business Cup Latvijas un Baltijas jūras reģiona fināliem, par dubultuzvarētāju atzīts pašmāju jaunuzņēmums – elektroniskā ģitāras pedāļa autori Gamechanger Audio. Viņi jau 27. novembrī dosies uz Creative Business Cup lielo finālu Kopenhāgenā, Dānijā, kur kopā ar 70 valstu pārstāvjiem sacentīsies par galveno balvu - naudas prēmiju 15 tūkstošu eiro apmērā.

Aizdomīgs sūtījums adresēts arī aktiera De Niro restorānam © DIENA(2)

Aizvadītajās dienās sūtījumi ar improvizētiem spridzekļiem adresēti eksprezidentiem demokrātiem Barakam Obamam un Bilam Klintonam, arī bijušajai ASV valsts sekretārai Hilarijai Klintonei, kā arī Donaldu Trampu regulāri kritizējošajai raidorganizācijai CNN. Ceturtdien līdzīgs sūtījums sasniedzis arī aktiera Roberta De Niro kūrēto restorānu Tribeca Grill, vēsta BBC.

Eiropas Parlamenta deputāti prasa veikt pilnu Facebook auditu

Saistībā ar šajā pavasarī izskanējušo Cambridge Analytica datu noplūdes skandālu Eiropas Parlamenta (EP) deputāti prasīs Eiropas Savienības (ES) iestādēm veikt pilnu Facebook auditu un ieviest jaunus pasākumus, lai mazinātu iespēju iejaukties vēlēšanu procesos, portālu Diena.lv informēja Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

FOTO: Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā korpusa pamatos iemūrē laika kapsulu(1)

Ceturtdien, 25.oktobrī, Siguldas Valsts ģimnāzijas jaunā korpusa pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Skolas jaunā korpusa būvniecība, kas izmaksās vairāk nekā 12 miljonus eiro, uzsākta gadā, kad skola svin 100 gadu jubileju, portāls Diena.lv uzzināja Siguldas novada domē.

Filmu Homo Novus izrādīs 150 vietās visā Latvijā

No šī gada 26. oktobra Latvijas simtgades spēlfilmu pārpratumu komēdiju “Homo Novus” sāk izradīt vairāk nekā 150 reģionālajos kultūras centros visā Latvijā, informēja filmas pārstāve Karolīna Bruža.

Pusgada laikā administratīvi sodīti 14 Saeimas deputāti(2)

Laika posmā no šī gada 9. aprīļa līdz 22. oktobrim pie administratīvās atbildības saukti 14 Saeimas deputāti. Par to Saeimai ceturtdien, 25. oktobrī, ziņojumu sniedza Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs.

Mūžībā devies mūziķis Toms Lipskis(3)

Pēc smagas slimības 28 gadu vecumā 24. oktobrī mūžībā devies kontrabasists, basģitārists, džeza mūziķis un pedagogs Toms Lipskis, ziņo sabiedrisko mediju portāls Lsm.lv

Bērniem par drošību internetā mācīs Vaifijs

Kad mācību spēle par internetu ir tikpat aizraujoša kā pats internets – interneta drošībai un medijpratībai veltītā Vaifija spēle rosinās bērnus kritiski domāt, zināt un prast, portālu Diena.lv informēja spēles veidotāji no Latvijas Drošāka interneta centra Drossinternets.lv.

Bremzējas cenu kāpums © DIENA(2)

Uzvirmojot runām par ekonomiskās izaugsmes cikla beigu fāzi un redzot rūpniecības produkcijas izlaides pieauguma tempu samazināšanos, uzplaiksnī arī jautājums par to, cik lielā mērā ražotāju konjunktūra ir labvēlīga tam, lai turpinātu produkcijas realizācijas cenu palielināšanu. Dati kopumā liecina, ka ražotāju cenu izaugsmes temps aizvien ir visai straujš, tomēr vienlaikus redzams, ka pieauguma temps vairs nepalielinās, bet ir vērojams pilnīgi pretējs process.

Laikraksts: CIP direktore noklausījusies Hašogi slepkavības ierakstu(9)

ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktore Džīna Haspela vizītes gaitā Turcijā noklausījusies saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi slepkavības audioierakstu, vēsta laikraksts The Washington Post, atsaucoties uz vārdā neminētiem avotiem, kas ir pazīstami ar šo lietu.

Kalendārs

Oktobris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11