Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -11 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs

10. jūnijs

Latvijas Raidorganizāciju un Reklāmas asociācijas pieprasa nodokļu reformas atlikšanu(2)

Latvijas Raidorganizāciju asociācija un Latvijas Reklāmas asociācija vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, kultūras ministra Naura Puntuļa, finanšu ministra Jāņa Reira, ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga, tieslietu ministra Jāņa Bordāna, kā arī pie visām Saeimā pārstāvētajām frakcijām ar aicinājumu atlikt nodokļu reformas uzsākšanu ar 2021.gada 1.jūliju.

Caurspīdīgā cilvēka blaknes © DIENA(1)

Valdībā izmaiņas veiktas, pašvaldību vēlēšanas notikušas, vismaz teorētiski politiskā dzīve nu atkal kādu laiku Latvijā varētu tecēt nedaudz mierīgākā gultnē. Taču pēcgarša un jautājumi par politisko procesu pēc pēdējiem notikumiem tomēr palikuši un nebeidz urdīt.

Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus personām ar digitālo Covid-19 sertifikātu varēs sniegt arī iekštelpās(20)

No otrdienas, 15.jūnija, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus personām, kas varēs uzrādīt derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, varēs sniegt arī iekštelpās, paredz ceturtdien Ministru kabinetā atbalstītie Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Starp inflāciju, likmēm un ekonomisko izaugsmi © DIENA

Brīžos, kad pasaules politiskā un ekonomiskā situācija kļūst nenoteiktāka, investori savus finanšu ieguldījumus cenšas pārvietot uz drošiem aktīviem, un par tādiem tradicionāli tiek uzskatīts zelts un citi dārgmetāli. Tiesa, šajā jomā XXI gadsimts ir nesis korekcijas, un dzeltenais metāls ne vienmēr ir kalpojis par glābšanas riņķi.

Izrauties no šaurās nišas © DIENA

Latvija pērn kļuva par Eiropas Kosmosa aģentūras dalībvalsti, un ir izstrādāta mūsu valsts kosmosa stratēģija, taču šajā jomā ļoti svarīga ir sadarbība, jo tā ir globāla nozare. Tādēļ Latvijas zinātnieki meklē sadarbības iespējas kosmosa jomā, pašlaik skatoties Itālijas virzienā, – abu valstu kosmosa industrijas pārstāvji plāno biznesa sarunas tuvākajā nākotnē, lai kopā piedalītos Eiropas Savienības un Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) konkursos.

Katram racējam jāzina, kas ir zem zemes © DIENA

Ik vasaru gāzesvadu bojājumus izraisa nesaskaņotu būvniecības vai rakšanas darbu veicēji. Seku novēršana viņiem būs dārgs prieks, kamēr darbu saskaņošana pirms sākšanas nemaksā neko.

Ielāps kultūras iestāžu budžetam © DIENA

Pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ vieni no lielākajiem zaudētājiem ir kultūras iestādes. Tikai palēnām striktās prasības tiek mīkstinātas: no 4. jūnija individuālajiem apmeklētājiem durvis vēra muzeji, bet pēc 15. jūnija plānots atļaut klātienes kultūras pasākumus apmeklēt potētajiem un tiem, kuri pārslimojuši Covid-19. Lai mazinātu pandēmijas ietekmi valsts teātros, koncertorganizācijās, muzejos un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Kultūras ministrija (KM) apstiprināšanai valdībā virzīs 5,6 miljonu eiro pieprasījumu. Tiesa, kā atzīst nozarē strādājošie, ar šo summu varēs tikai daļēji aizpildīt finanšu robus.

ES valstis atvieglo ieceļošanu, Eiropas Parlaments apstiprina digitālo sertifikātu © DIENA

Vairākas tūristu iecienītākās valstis Eiropā paziņojušas, ka strauji atver robežas ceļotājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, pārslimojuši to vai var uzrādīt negatīvu testu. Ceļošanu atvieglos arī Eiropas Parlamenta šonedēļ pieņemtais lēmums atbalstīt digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu. Pēc apstiprināšanas ES Padomē tas varētu stāties spēkā 1. jūlijā, vēsta Euronews.

Izdzīvošanas griba © DIENA

Sociālā realitāte kūp sašķeltas domāšanas ugunsgrēkos vulkāna izvirstās lavas ceļā. Paliek melnas depresijas izdedžu joslas.

Futbola vasara © DIENA

Piesātināto sporta vasaru pamatīgi ieskandinās Eiropas čempionāts (EČ) futbolā, kas pulcēs 24 izlases. Grandiozais turnīrs par godu tā 60. jubilejai no 11. jūnija līdz 11. jūlijam notiks 11 valstīs.

Kad uzvar mazāka novada līderis © DIENA(3)

Ierastas ir mazāko novadu iedzīvotāju bažas, ka lielajā apvienotajā novadā viņiem nebūs pārstāvniecības. Tomēr vēlēšanu rezultāti liecina, ka ir vairākas pašvaldības, kurās lielāko atbalstu ir ieguvuši mazāko novadu līderi. Dažos gadījumos tas noticis apzināti, jau sākumā paredzot šādu iznākumu, citviet šāds rezultāts ir pārsteigums, un nav arī zināms, vai mazāku atbalstu ieguvušo sarakstu pārstāvji pret šādu līderi neapvienosies, lai atstātu viņu mazākumā.

Vakcinācijas pret Covid-19 procesu noslēguši 20,4% Latvijas iedzīvotāju(1)

Vakcinācijas pret Covid-19 procesu Latvijā noslēguši 385 887 jeb 20,44% Latvijas iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta dati. Aizvadītās diennakts laikā vakcinācijas temps saglabājies salīdzinoši augsts - sapotēti 15 679 cilvēki, bet tas ir krietni mazāk nekā aizvadītajā nedēļā, kad tika uzstādīti vienas dienas vakcinācijas rekordi, proti, 2.jūnijā tika sapotēts 21 789 cilvēki, 3.jūnijā - 21 508 un 4.jūnijā - 19 261 cilvēks.
Reklāmraksts

Kā iekārtot savu mājas biroju, nepārtērējoties?

Strādāt no mājām ir lieliski – var mosties vēlāk, strādāt kaut pidžamā, ir vairāk brīva laika, kas, strādājot birojā, tiek pavadīts ceļā. Tomēr tas var būt arī izaicinoši, jo ir pavisam viegli novērsties, var rasties motivācijas zudums un, galu galā, nepieciešams izveidot speciālu darba vietu. Strādā no mājām, taču vēl neesi iekārtojis savu mājas biroju? Lūk, noderīgi padomi, kā iekārtot savu mājas biroju nepārtērējoties!

"Sarkanā raķete" pošas uz Tokiju © DIENA

"Mierīgāk, mierīgāk," no laivas audzēknim Robertam Akmenim uzsauc treneris Aleksandrs Timoškevičs. Smaiļotājs Lielupes ūdeņos strādā ar milzu azartu, taču treneris ir īstajā vietā, lai viņu mazliet piebremzētu – labākajā sportiskajā formā jābūt augusta sākumā, kad 25 gadus vecais talsenieks Tokijā piedzīvos olimpisko debiju.

Pusaudži vēlas vakcinēties © DIENA(6)

Kopš atzīts, ka bērnu un pusaudžu vakcinācija pret Covid-19 ar Eiropas zāļu aģentūras (EZA) reģistrētām vakcīnām no 12 līdz 17 gadiem ir droša, arī Latvijā arvien vairāk pusaudžu paši vai ar vecāku atbalstu vakcinējas. Patlaban EZA ir apstiprinājusi Pfizer/BioNTech ražotāja vakcīnu Comirnaty izmantošanai šajā vecuma grupā, kā arī paātrināti uzsākusi vērtēt pieteikumu Moderna vakcīnas lietošanas paplašināšanai, ietverot jauniešus vecumā no 12 līdz 17 gadiem.

Herisu kritizē imigrācijas problēmu dēļ © DIENA(1)

Kritikas krustugunīs pēc savas pirmās ārzemju vizītes Gvatemalā un Meksikā nonākusi ASV viceprezidente Kamala Herisa, kurai prezidents Džo Baidens uzticējis risināt nelegālās imigrācijas problēmas. Republikāņi pārmet, ka viņa nav apmeklējusi ASV un Meksikas pierobežu, kur migrantu plūsmas dēļ izveidojusies kritiska situācija. Bet demokrātu kreisā spārna pārstāvji nav apmierināti, ka Herisa stingri aicinājusi Centrālamerikas valstu iedzīvotājus nedoties uz ASV.

Aģentūras lielā iespēja © DIENA

Tūrisms ierindojas to nozaru vidū, kas Covid-19 pandēmijas laikā cieš ļoti smagi. To apliecina gan ceļojumu industriju raksturojošā statistika, gan tūrisma kompāniju finanšu dati. Turklāt pandēmija vēl nav beigusies, pārvietošanās ierobežojumi joprojām pastāv un par to, kā praksē funkcionēs vienkāršai un drošai ceļošanai paredzētais risinājums – Eiropas Savienības Digitālais sertifikāts –, vēl ir daudz neskaidrību.

Kalendārs

Jūnijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11