Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Mākslai ir jābūt valodai, kura ir saprotama visiem. Austrijas pilsēta Grāca veicinās kritisko domāšanu

Austrijas pilsētā Grācā ir atvērta jauna mākslas institūcija Halle für Kunst Steiermark. Agrāk tā bija pazīstama kā Mākslinieku nams jeb Künstlerhaus, Halle für Kunst & Medien. Nams ir piedzīvojis pamatīgu transformāciju – gan arhitektoniski, gan idejiski: tikušas uzlabotas telpas, radīta jauna zīmola identitāte un stratēģija

Līdz ar Halle für Kunst Steiermark atvēršanu Austrijas federālā zeme Štīrija vēlas nostiprināt savas pozīcijas kā laikmetīgās mākslas centrs, kurā tiek atbalstīta progresīva, kritiska domāšana. Halle für Kunst Steiermark sekmēs savstarpēji bagātinošu vietējās un starptautiskās mākslas kopienas mijiedarbību un vienotās Eiropas ideju stiprināšanu. Līdzās izstāžu aktivitātēm šeit tiks īstenota performances mākslas un rezidences programma, kā arī multidisciplināras iniciatīvas. Institūcija cer, ka tās darbība būs jūtama arī ārpus laikmetīgās mākslas jomas robežām. 

Mākslas centrs vēlas būt dinamiska platforma, kas atspoguļo mūsdienu sabiedrības daudzveidību un notver pastāvīgi mainīgā laika garu. Halle für Kunst Steiermark apņemas padarīt laikmetīgo mākslu pieejamu visām paaudzēm un sabiedrības grupām – izstāžu apmeklējums ir bez maksas. Kuratores amatā ir iecelta Katrīna Maiere, kura iepriekš ir strādājusi Laikmetīgās mākslas institūtā KW Berlīnē. Viņa veidos izstāžu programmu kopā ar centra māksliniecisko vadītāju Sandro Drošlu.

"Mākslai ir jābūt valodai, kura ir saprotama visiem. Tā ir valoda, kas rada jauno, apraksta nepazīstamo un satricina ierasto. Mēs vēlamies uzturēt kritisko domāšanu un veicināt diskusijas sabiedrībā. Mums ir jābūt atvērtiem komunikācijā, jāizrāda zinātkāre un vēlme atklāt jaunus apvāršņus. Pateicoties sadarbībai ar starptautiskiem partneriem, Halle für Kunst Steiermark ir bāka, kas spīd ārpus Austrijas robežām," uzsver Sandro Drošls.

Līdz 15. augustam šeit būs skatāma viņa veidotā grupas izstāde Eiropa. Senā nākotne/Europe: Ancient Future, kura iepazīstina ar daudzveidīgām idejām par vienoto Eiropu, ko neierobežo nacionālas valsts jēdziens un populisms. Ekspozīcijā tiek meklētas jaunas atbildes uz jautājumiem par Eiropas seno, bet joprojām jūtamo pagātni, kas spēj ietekmēt priekšstatus par nākotni. Izstādē piedalās Džimijs Darems, Harisa Epaminonda, Ira Gorjainova, Renē Grīna, Francis Kapfers, Barbara Kapusta, Juta Kētere, Olivers Lariks, Šahrijars Našats, Stīvens Perino, Franko Vakari, Džeimss Velings un Francis Vests.

Nākamo izstādi, kas notiks no 3. septembra līdz 14. novembrim, veidos divi afroamerikāņu mākslinieki – Šarlotsvilā dzīvojošais eksperimentālais režisors Kevins Džeroms Eversons un Ņujorkā dzīvojošā tēlniece Dorīna Gārnere. Savā darbībā viņa pievēršas tumšādaino dzīvei mūsdienās un nesenā pagātnē. 

Decembrī tiks atklāta grupas izstāde Sadzīves drāma/Domestic Drama, kurā uzmanības centrā būs interjera tēma – dzīvojamo telpu arhitektūra un objekti, kas to piepilda. Ekspozīcija vēstīs par mājām un to mainīgo lomu pašreizējā globālajā krīzē, ko izraisījusi koronavīrusa pandēmija. 

Laikā, kad Halle für Kunst Steiermark telpās notiks ekspozīcijas maiņa, publikai tiks piedāvāts performances mākslas cikls Give Rise To. Tajā uzstāsies Armins Lorencs Gerolds (20. un 21. augustā), Billijs Bultīls (19. novembrī) un Kolins Selfs (25. februārī). Performances, kas top pēc mākslas centra pasūtījuma, aktualizēs kvīru kopienas pārstāvju skatījumu uz Grācas vēsturi, resursiem, dažādām iedzīvotāju grupām un pilsētas apkārtni.

Informācija: halle-fuer-kunst.at

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ar jaudīgu muzikālo, vizuālo, informatīvo saturu

Ceru, ka tu esi gatavs, es esmu gatavs. Dodamies? – aicina aktieris Rihards Zelezņevs, verot durvis uz starpžanru mūzikas pasauli. Melngalvju nams kopā ar populāro mūzikas grupu Dagamba radījis ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja