Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

17. augusts

Vienā ASV kravas lidmašīnā no Kabulas izvesti 640 afgāņi(1)

Kontroli Afganistānas galvaspilsētā svētdien pārņemot talibu kaujiniekiem, cieši saspiesti vienā ASV gaisa spēku kravas lidmašīnā Kabulu pametuši vairāk nekā 600 afgāņu vīriešu, sieviešu un bērnu, ziņu aģentūrai Reuters apliecināja kāda ASV valdības amatpersona.

Pirmo reizi Hanzas peronā notiks mākslas rezidences junioriem

Četras sestdienas pēc kārtas Hanzas peronā tiks organizētas mākslas rezidences junioriem kopā ar atzītiem augstas raudzes Latvijas māksliniekiem – grafiti mākslinieku Daini Rudeni, laikmetīgās mākslas objektu mākslinieci Darju Meļņikovu, tēlnieku Aigaru Bikši un ilustrāciju mākslinieci Elīnu Brasliņu. Vietu skaits katrā meistarklasē – vien 30 bērnu, informēja rīkotāju pārstāve Ieva Irbina.

VID arestējis Rīgas kartes kontus; var tikt ietekmēta e-talonu sistēmas darbība(1)

Valsts ieņēmumu dienests (VID) arestējis Rīgas sabiedriskā transporta elektronisko norēķinu sistēmas uzstādītāja un apkalpotāja SIA Rīgas karte kontus, kas varētu ietekmēt tālāku biļešu sistēmas darbību, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas kartes valdes priekšsēdētāja Diāna Šmite.

Lietuvas premjere: Situācija Afganistānā var radīt nopietnas migrācijas problēmas ES(4)

Situācija Afganistānā var radīt nopietnas migrācijas problēmas Eiropas Savienībai (ES), otrdien atzinusi Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte, atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai autoritārais Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko varētu izmantot pašreizējo stāvokli Afganistānā apzinātai nelegālās migrācijas veicināšanai.

Jaunajam mācību gadam visos izglītības posmos būs jāsākas klātienē

Jaunajā 2021./2022.mācību gadā no 1.septembra klātienes mācībās drīkstēs piedalīties tikai tie skolēni un izglītības darbinieki, kuri digitālā vai papīra formātā varēs uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu, savukārt pārējiem būs jārēķinās ar zināmām grūtībām un izaicinājumiem.

Jaunais Rīgas teātris rudeni iesāks ar trim jauniestudējumiem

Atjaunojoties iespējai organizēt kultūras pasākumus, Jaunais Rīgas teātris (JRT) no jūlija atsāka spēlēt izrādes ar skatītājiem klātienē. Tika piedāvātas iepriekšējo sezonu izrādes, kā arī Gata Šmita jauniestudējums Krizantēmas pēc Barbaras Pimas romāna Some Tame Gazelle. Augusta izskaņā un septembrī Jaunais Rīgas teātris piedāvā trīs jauniestudējumus un tuvākajā laikā ir iecerējis vairākus jaunus projektus, informēja JRT pārstāve Inga Liepiņa.

Girgensons pievienojies Latvijas izlasei

Latvijas vīriešu hokeja izlasei, kas gatavojas 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, pievienojies Nacionālās hokeja līgas kluba Bufalo Sabres uzbrucējs Zemgus Girgensons, savā Instagram kontā ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Process bez noslēguma © DIENA

Iedzīvotāju zināšanu un prasmju pilnveidošana ir jautājums, kas Covid-19 izraisītās krīzes apstākļos kļuvis īpaši aktuāls, tāpēc Ekonomikas ministrija uzsākusi sabiedrības informēšanas kampaņu Esi konkurētspējīgs! Uzdrošinies mācīties mūža garumā!.

Rīgas ielās plaši remontdarbi © DIENA(3)

Rīgā šajā būvniecības sezonā tiek veikti pēdējos gados lielākie brauktuvju seguma remontdarbi, palielinot satiksmes drošību un ērtības vairāk nekā uz desmit tiltiem un pārvadiem, kā arī 30 ielu posmos, norāda Rīgas domes pārstāvji.

FOTO: Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā

13.augustā norisinājās svinīga ceremonija, atklājot atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu. Ar klātbūtni pagodināja Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un izcilā soļotāja Jāņa Daliņa mazdēli Pēteris Daliņš un Andrejs Jānis Daliņš ar ģimenēm. Vakarā Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā atklāja Valsts prezidents Egils Levits, informē Valmieras novada pašvaldība.

Latvijas pāriem panākumi sporta deju festivālā Baltic Grand Prix 2021

Pagājušajā nedēļas nogalē no 13. līdz 15.augustam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisinājās viens no pasaulē populārākajiem sporta deju festivāliem Baltic Grand Prix 2021. Pieaugušo un jauniešu (16-18 g.) grupās Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) reitinga turnīros Standartdejās (ST) un Latīņamerikas (LA) dejās Latvijas pāri ieguva četras godalgotas vietas, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Otrdien valsts austrumu daļā iespējama vētra

Otrdien Latvijā līs, daudzviet līs stipri, vietām valsts centrālajā un austrumu daļā nokrišņu daudzums pārsniegs 30 milimetrus, prognozē sinoptiķi.

Katoļu baznīca liek lietā lauksaimniecībā pazīstamu principu © DIENA(27)

Noraizējies par protestantisma aizvien pieaugošo ietekmi, Romas pāvests Gregors XV 1622. gada 6. janvārī dibina īpašu katoļticības propagandas kongregāciju. Šo nereti uzskata par pirmo reizi, kad parādās jēdziens "propaganda", proti, propaganda iegūst konkrētu nosaukumu. Jēdziena darināšanā izmantots lauksaimniecībā izsenis lietotais vārds propagare – sēt tālāk, palielināt, izplatīt.
Reklāmraksts

Kā pavadīt brīvdienas diviem?

Lai vai kā mēs to nevēlētos atzīt un piedzīvot, ar laiku attiecībās iestājas rutīna, un ir nepieciešams piepūlēties, lai uzturētu saikni, kas radusies attiecību sākumā – šādos gadījumos viens no labākajiem risinājumiem ir atpūta divatā ārpus mājas, romantiskā vidē, metoties kopīgā piedzīvojumā. Atpūta raisa patīkamas emocijas un mīlestību, padarot attiecības spēcīgākas un harmoniskākas.

Afgāņi nespēj izkļūt no talibu ieņemtās Kabulas © DIENA(4)

Kabulas nonākšana islāmistu kustības Taliban kaujinieku kontrolē un līdzšinējās valdības krišana izraisījusi haosu pilsētas lidostā, jo Afganistānu mēģina pamest tūkstošiem cilvēku, kuri nevēlas dzīvot talibu pārvaldītā valstī.

Būs jāatrod kompromiss © DIENA(3)

Strīdi par obligāto vakcināciju pret Covid-19 dažādām profesionālajām grupām, kā arī nesenais konflikts Valsts kontrolē, kur darbu atstāja Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas vadītāja Līga Krapāne, jo bija parakstījusi publiskoto un valsts augstākajām amatpersonām nosūtīto 150 personu vēstuli, kas saistīta ar Covid-19 tēmu, liek domāt, ka nodarbinātības jomā par aktualitāti kļūst t. s. kovidlojalitāte.

Kalendārs

Augusts, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5