Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

18. novembris

Kopā iesoļojot otrajā simtgadē

"Mūsu valsts otrajā simtgadē mēs dzīvosim pasaulē, kuru sākam radīt šodien. Kāda tā būs? To nosaka, cik drosmīgi ir mūsu sapņi un cik apņēmīgi mūsu darbi. Cik vērīgi mēs esam, saklausot nākotni un neiztērējoties sīkumos. Cik mērķtiecīgi virzīsim savus spēkus Latvijas valsts un tautas turpinātībai nākotnē, mūsu sabiedrības kopējam labumam un tātad – katra atsevišķa cilvēka jēdzīgai dzīvei," svētku uzrunā pie Brīvības pieminekļa vēlā pirmdienas vakarā sacīja Valsts prezidents Egils Levits. Viņš aicināja ikvienu Latvijas valsti uzlabot un pilnveidot, par galveno atskaites punktu savai darbībai izvirzot kopējo labumu, solidaritāti un taisnīgumu.

Mūrniece: Jāatceras, ka galvenais mērķis ir Latvijas valsts ilgtspēja

"Mūsu visu kopīgais pienākums ir stiprināt savu valsti. Ikvienai Saeimai, ikvienai valdībai ir jāatceras, ka tās galvenais mērķis ir Latvijas valsts ilgtspēja," Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītajā svinīgajā sēdē, uzrunājot deputātus, teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) .

Arhibīskaps Vanags: Nācijai ir jāatgriežas pie vienotas identitātes

Latvijas sabiedrībai ir nepieciešama kopības sajūta un vienota identitāte, kas mūsu nāciju padarīs stiprāku, Latvijas Republikas Proklamēšanas 101.gadadienas ekumeniskajā dievkalpojumā teica Latvijas Evaņģeliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Infografika: Kur atzīmēt 18. novembri? Pasākumu karte

Pirmdien, 18.novembrī, tiek svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadiena. Ziņu aģentūra LETA izveidojusi infografiku, kurā apkopoti svētku pasākumu norises laiki dažādos Latvijas novados

Svētkos parādīs dāvinājumu

Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) 18. novembris, līdzīgi kā 4. maijs, ir nevis atpūtas diena, bet karstākais darbalaiks. Tā būs arī šogad, kad četras reizes skatītājiem tiks parādīts teatralizēts stāsts Latviju dibināsim rīt. Taču ne mazāk nozīmīgs pasākums gaidāms šopēcpusdien, kad muzeja telpās tiks atrādīts nozīmīgs dāvinājums – Paula, Klāras un Bruno Kalniņu ģimenes priekšmeti, no kuriem daļa būs apskatāmi izstādē Latvijas gadsimts no 15. līdz 19. novembrim.

Latvija 100.dzimšanas dienā saņem daudz sveicienu no ārvalstīm

Latvija 100.dzimšanas dienā saņem daudz sveicienu no ārvalstīm, informē Ārlietu ministrija. "Liels paldies daudzajiem Latvijas draugiem un uzticamiem sabiedrotajiem visā pasaulē, kas, izgaismojot dažādus arhitektūras un dabas objektus Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga krāsās, sveic mūs nozīmīgajā valsts gadskārtā un svin līdz ar mums," teikts ministrijas paziņojumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide