Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +18 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 24. jūnijs
Jānis

2Annas

Īsfilmu festivālā 2Annas uzvaras laurus plūc spāņu režisora Aviles filma

Pēc septiņu dienu aizraujoša ceļojuma prāta un kino pasaulē, 28. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas ir noslēdzies, žūrija Grand Prix – statueti Bronzas Anna– piešķīrusi Spānijas režisora Kristiāna Aviles (Christian Avilés) īsfilmai Acīm vaļā spilgti sapņojot par mūsu spāņu brīvdienām. Savukārt par labāko filmu Baltijas īsfilmu konkursā atzīta latviešu režisores Ilzes Ances Kazakas animācijas filma Gruzis.

Festivālā 2Annas sākas Industrijas dienu programma

Pirmdien, 8. aprīlī, sākas Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas Industrijas dienu programma 2Annas forums: Apziņas labirintos. Šogad Industrijas dienas pasākumi veltīti tēmām prāts, mākslīgais intelekts, atmiņa un zemapziņa.

Animācijas miesa. Reta iespēja vienkopus skatīt animācijas kino spilgtākos paraugus

Ideja organizēt pasākumu man ienāca prātā sarunas laikā ar seniem draugiem – leģendārā Ukrainas animācijas filmu festivāla KROK organizētājiem. Neskatoties uz karu, viņiem bija iecere organizēt festivālu Ukrainā, kas izrādījās pārāk nopietns izaicinājums. Tāpēc es piedāvāju izveidot festivālu Rīgā ar iespēju to atkārtot arī Viļņā un Tallinā, – stāsta godalgotais Latvijas animācijas filmu režisors Vladimirs Leščovs.

Sākas festivāla 2Annas Industrijas dienas

No 11. līdz 13. aprīlim norisināsies Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas Industrijas dienu programma 2Annas Forums: Animācijas DNS, kurā tiks pievērsta uzmanība visķermeniskākajam filmu žanram – animācijai.

2Annas Industrijas dienas būs veltītas animācijai

No 11. līdz 13. aprīlim norisināsies Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas Industrijas dienu programma 2Annas forums: Animācijas DNS. Tādējādi visķermeniskākajā filmu žanrā animācijā Industrijas dienu tēma atbalsosies un papildinās festivāla galveno tēmu – Ķermenis un miesa.

Aprīlī norisināsies 27. starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas, šī gada tēma - Ķermenis un miesa

Kinoteātros Kino Bize, K. Suns un kultūras centrā M/Darbnīca no 7. līdz 13. aprīlim norisināsies starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas, kas ir viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Šogad festivāls notiks jau 27. reizi, un tā galvenā tēma būs Ķermenis un miesa, aplūkojot cilvēka ķermeniskās robežas un maņas. Kopumā festivāla ietvaros šogad tiks izrādītas vairāk nekā 100 īsfilmas no 25 valstīm.

Ar īsfilmu programmu Veselā miesā vesels gars ieskandinās festivālu 2Annas

Piektdien, 17. februārī, plkst. 19.00 kinoteātrī Splendid Palace norisināsies Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas 2023 ievadpasākums - Latvijas kinodokumentālistu īsfilmu programma Veselā miesā vesels gars. Tā būs reta iespēja skatīt Latvijas kino vēsturē nozīmīgus darbus, turklāt filmas tiks demonstrētas no 35mm filmu kopijām.

Festivāla 2Annas galveno balvu iegūst filma no Ukrainas

13. aprīlī Kaņepes kultūras centra pagaidu telpās Diagonālē norisinājās 26. Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas apbalvošanas ceremonija, kurā tika paziņots Grand prix saņēmējs, kā arī labākās spēlfilmas, animācijas un dokumentālās īsfilmas, labākā Baltijas īsfilma un vidējā garuma filma. Tāpat balvas saņēma bērnu un jauniešu kategorijas īsfilmas, kuras vērtēja tieši skatītāji. Apbalvotās filmas būs iespējams skatīties īpašā seansā 14. aprīlī, plkst. 19 kinogalerijā KSuns, informēja festivāla pārstāve Agnese Krastkalne.

No cilvēka līdz metatelpai. Festivāls 2Annas ir klāt!

No 8. līdz 14. aprīlim norisināsies jau 26. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas. Mākslīgais intelekts, kvīri, transhumānisms – skatītājiem tiks piedāvāts kvalitatīvs un daudzveidīgs kino par aktuāliem, izaicinošiem un arī filozofiskiem tematiem no visas pasaules par šī gada festivāla fokusa tematu Cilvēks. Kaņepes Kultūras centra pagaidu mājās Diagonāle, kinoteātrī KSuns un tiešsaistē apmeklētājus sagaida konkursu un fokusa īsfilmu programmas, konkursi, ballītes, profesionāļu tikšanās un diskusijas, informēja festivāla pārstāve Agnese Krastkalne.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide