Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Alkoholisms

Alkoholisma problēma ir plašāka par oficiālo statistiku

Dažādu atkarību klāstā viena no pamanāmākajām un arī aktuālākajām mūsu valstī ir atkarība no alkohola. Lai gan Latvijā gan valstiskā, gan nevalstiskā līmenī pastāv sistēma, kuras uzdevums ir palīdzēt no alkohola atkarīgajām un arī līdzatkarīgajām personām, piemēram, tuviniekiem, izkļūt no zaļā pūķa valgiem, tomēr reālā situācija aizvien nav optimistiska. Turklāt speciālisti atzīst – oficiālajā valsts statistikā esošie dati ir tikai aisberga redzamā daļa, proti, reģistros ir fiksētas tās atkarīgās personas, kuras tur iekļuvušas vai nu tāpēc, ka pašas vērsušās pēc palīdzības, vai arī tāpēc, ka valsts tās piefiksējusi kādu citu apstākļu dēļ, piemēram, cilvēks nonācis slimnīcā alkohola pārdozēšanas dēļ vai alkohola ietekmē izdarījis kādu pārkāpumu.

Cer, ka alkoholu lietos mazāk

Veselības ministrija (VM) no nākamā gada iecerējusi sākt realizēt apjomīgu plānu alkohola patēriņa mazināšanai Latvijā. Tostarp iecerēts radikāli ierobežot alkoholisko dzērienu reklāmu. Kā jau bija gaidāms, nozares spēlētāji par šādiem plāniem sajūsmā nav. VM bez reklāmas ierobežojumiem iecerējusi arī virkni citu pasākumu alkohola patēriņa apmēru mazināšanai, kā arī veicamos darbus alkohola atkarības ārstēšanas un rehabilitācijas uzlabošanai.

Pasaulē grādīgos dzer aizvien vairāk

Pasaulē alkoholu patērē krietni vairāk nekā pirms 30 gadiem. Lielākoties šo tendenci veicinājis alkohola lietošanas pieaugums valstīs ar lielu iedzīvotāju skaitu - Ķīnā un Indijā, secinājuši Pasaules veselības organizācijas līdzfinansētā pētījuma Globālais alkohola patēriņš laika posmā no 1990. līdz 2017. gadam un prognozes līdz 2030. gadam autori.

Indijā vismaz 72 cilvēkiem apreibināšanās ar nelegālu alkoholu maksā dzīvību

Indijas ziemeļos pēc nelegāli ražota alkohola lietošanas miruši vismaz 72 cilvēki, sestdien ziņo varasiestādes. Vismaz 64 cilvēki miruši kaimiņos esošo Utarpradēšas un Utarakhandas štatu pierobežā esošajos Saharānpuras un Haridvāras rajonos. Vēl astoņi cilvēki miruši Utapradēšas stata Kušinagaras rajonā.

Pirmklasniekam uz skolu atnāk pakaļ piedzērušies vecāki

Piektdienas, 19. oktobra, pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policisti saņēma informāciju no kādas Juglas izglītības iestādes darbinieces, ka pirmklasniekam pakaļ ieradies manāmi iereibis tēvs. Ņemot vērā, ka šāda situācija nav pirmo reizi, skolotāja bērnu atteikusies nodot iereibušajam vīrietim un izsaukusi policiju situācijas atrisināšanai, informē Rīgas Pašvaldības policija.

Septiņos mēnešos Latvijā saražots par 41,8% vairāk alkoholisko dzērienu

Šī gada septiņos mēnešos Latvijā saražoti 29,26 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu. Salīdzinot ar 2017.gada septiņiem mēnešiem, šogad saražots par 41,8% vairāk alkoholisko dzērienu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Cer ar augstākām cenām piespiest dzert mazāk

Žūpošana Skotijā ir kļuvusi par vienu no lielākajām sabiedrības veselības problēmām, tāpēc, lai to apkarotu, vietējā valdība nolēma noteikt minimālo cenu alkoholam. Valdošie politiķi cer, ka solis, kura rezultātā ievērojami ir augušas alkoholisko dzērienu cenas, ļaus samazināt alkohola patēriņu un uzlabot skotu nācijas veselības stāvokli. Taču lēmumam ir arī kritiķi, kuri argumentē, ka tas neizskaudīs alkoholismu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide