Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Alkoholisms

Pasaulē grādīgos dzer aizvien vairāk

Pasaulē alkoholu patērē krietni vairāk nekā pirms 30 gadiem. Lielākoties šo tendenci veicinājis alkohola lietošanas pieaugums valstīs ar lielu iedzīvotāju skaitu - Ķīnā un Indijā, secinājuši Pasaules veselības organizācijas līdzfinansētā pētījuma Globālais alkohola patēriņš laika posmā no 1990. līdz 2017. gadam un prognozes līdz 2030. gadam autori.

Cer ar augstākām cenām piespiest dzert mazāk

Žūpošana Skotijā ir kļuvusi par vienu no lielākajām sabiedrības veselības problēmām, tāpēc, lai to apkarotu, vietējā valdība nolēma noteikt minimālo cenu alkoholam. Valdošie politiķi cer, ka solis, kura rezultātā ievērojami ir augušas alkoholisko dzērienu cenas, ļaus samazināt alkohola patēriņu un uzlabot skotu nācijas veselības stāvokli. Taču lēmumam ir arī kritiķi, kuri argumentē, ka tas neizskaudīs alkoholismu.

Skotija pirmā pasaulē nosaka minimālo cenu alkoholam

Skotija no otrdienas kā pirmā pasaulē noteikusi minimālās pieļaujamās alkohola cenas, cerot, ka tas palīdzēs ierobežot žūpību, glābt cilvēku dzīvības un noderēs par paraugu arī citām zemēm, kas saskaras ar līdzīgām problēmām. Nu Skotijā mazumtirgotāji par vienu alkohola standartvienību (desmit mililitriem jeb astoņiem gramiem tīra etilalkohola) nevarēs prasīt mazāk par 50 pensiem (57 centiem).

Jaunmārupē apturēts skolēnu autobusa vadītājs alkohola reibumā

Trešdienas pēcpusdienā Mārupes novadā, Jaunmārupes pusē, policija, pateicoties iedzīvotāju vērībai, pieķērusi skolēnu autobusa šoferi, kurš bijis alkohola reibumā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, kuru apstiprināja arī policijā.

Jelgavā nosit pudeles brāli

Pagājušajā nedēļā Jelgavā pēc kopīgas alkohola lietošanas nosists 1991. gadā dzimis vīrietis, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā inspektore Diāna Briede.

Liepājā piedzērušies vecāki nespēj parūpēties par mazu meitenīti

Liepājā stipri iereibuši vecāki nav varējuši parūpēties par četrus gadus vecu meiteni, tāpēc bērns nodots vecmāmiņas uzraudzībā, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš. 15.augusta vakarā pašvaldības policijā saņemts izsaukums par to, ka vienā no dzīvokļiem Tērauda ielā, kur visu dienu lietots alkohols, atrodas arī nepilngadīgs bērns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide