Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Andris Ameriks

Ušakovs un Ameriks kandidēs EP vēlēšanās

Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) un bijušais vicemērs Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai) kandidēs Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, atsaucoties uz savā rīcībā esošo informāciju, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

TV3: Amerikam labus ienākumus nodrošina Martinsona ātro kredītu firmas maksātie procenti

Pirms mēneša Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs saistībā ar iespējamiem koruptīviem Rīgas satiksmes iepirkumiem veica 30 kratīšanas un aizturēja septiņus cilvēkus. Starp viņiem bija arī partijas Gods kalpot Rīgai biedrs Aleksandrs Krjačeks, bet kratīšana notika arī tobrīd vēl vicemēra Andra Amerika dzīvesvietā. Ameriks noliedza darījumu vai kādas citas saites ar iespējamo kukuļdošanas shēmas radītāju – Māri Martinsonu. TV3 raidījumam Nekā personīga izdevies noskaidrot, ka Martinsonam piederējuši abi ātro kredītu uzņēmumi, kuru obligācijas Ameriks iegādājies un no kuriem procentu maksājumos saņēmis vairākus simtus tūkstošu eiro – lielāko savu pēdējo gadu ienākumu daļu.

Ameriks negribot taisnoties

Par atkāpšanos no amata paziņojis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (Gods kalpot Rīgai, GKR). To viņš esot darījis Rīgas domes (RD), partijas un paša reputācijas vārdā. Tikmēr domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (Saskaņa) amatu atstāt negrasās, jo gribot nodrošināt stabilitāti pašvaldībā.

Ameriks atkāpjas no vicemēra amata

Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) pirmdien preses brīfingā paziņoja, ka atkāpjas no amata, bet saglabās Rīgas domes deputāta mandātu. Savu lēmumu viņš pamatoja ar šaubām par viņa reputāciju, kuru cēlonis, pēc Amerika paustā, esot tikai un vienīgi pazīšanās ar dažādos kriminālprocesos iesaistīto un apcietināto uzņēmēju Māri Martinsonu.

"Negribu taisnoties par to, ko neesmu darījis." Pilns Amerika paziņojuma teksts

"Katra politiķa dzīvē var pienākt brīdis, kad reputācijas jautājums kļūst par pašu galveno," preses brīfingā norādīja Andris Ameriks (GKR), kurš tūlīt pēc tam paziņoja par savu lēmumu atkāpties no Rīgas domes vicemēra amata. Publicējam pilnu Amerika paziņojumu medijiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide