Laika ziņas
Šodien
Smidzina
Rīgā -4 °C
Smidzina
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Aptiekas

Aptiekas jāizvieto vienmērīgāk

Līdztekus plānotajiem grozījumiem par zāļu aprites uzskaites veikšanu Veselības ministrija (VM) plāno arī izstrādāt priekšlikumus, kas palīdzētu sabalansēt aptieku tīklu teritoriālo sadalījumu. Pagaidām iespējamie regulējumi, kas palīdzētu izlīdzināt aptieku tīklus reģionos, ir tikai idejas līmenī, Dienai pastāstīja VM Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere. Viņa uzsver, ka darbs pie aptieku izvietojumu kritērijiem ir uzsākts, taču ministrijas izstrādātie priekšlikumi vēl jāapspriež un jāpārrunā ar nozares pārstāvjiem. ''Šobrīd noris diskusijas ne tikai par to, pēc kādiem principiem nākotnē varētu veidot aptieku izvietojumu kritērijus, bet arī par lieltirgotavu un aptieku piecenojumiem medikamentiem,'' skaidro Kaupere.

Rosina lieltirgotavām zāļu krājumu uzskaiti veikt elektroniski

Lai pārraudzītu zāļu krājumus valstī, laikus konstatētu zāļu nepieejamības riskus, kā arī novērstu zāļu mākslīgas nepieejamības situācijas, Veselības ministrija (VM) rosina ieviest elektronisku lieltirgotavu krājumu uzskaites sistēmu un noteikt pienākumu lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā, portālu Diena informē VM.

Asociācija: Jauno zāļu drošuma prasību dēļ lauku apvidos atsevišķas aptiekas izvēlējušās darbību pārtraukt

Februāra sākumā spēkā stāsies jaunas Eiropas līmeņa prasības zāļu drošībai, tomēr ne visas aptiekas var atļauties finansēt šādu pasākumu, kā rezultātā lauku apvidos atsevišķas aptiekas jau izvēlējušās darbu 2019.gadā pārtraukt, aģentūrai LETA sacīja Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.

Iedzīvotājiem nevajadzētu aizrauties ar pašārstēšanos

Iegādājoties zāles, vērtīgi ir konsultēties ar farmaceitu. Tā var dabūt arī lētākus zāļu analogus, intervijā Baibai Krastiņai atzīst Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.

Putniņš: Uz aptieku kā uz lielveikalu

Dažādas mārketinga aktivitātes ir neatņemama tirgus ekonomikas un patērētāju sabiedrības komponente, kas gan var radīt sarežģītus morāli ētiskas dabas jautājumus. Jautājums, piemēram, cik tālu mārketinga akciju organizētājs drīkst aiziet, pierunājot patērētājus iegādāties kādu, iespējams, ne pārāk nepieciešamu preci.

Domās, kā ierobežot arvien pieaugošo aptieku monopolu

Latvijā ir raksturīgs un arvien vairāk izplatās aptieku monopols, trešdien Latvijas Pašvaldību savienības Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdē atzina Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere.

Daugavpils apvērsums "pašvaldību aptieku" idejas pretinieku rokās?

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa (Saskaņa) gāšana no amata ir viens no apspriestākajiem notikumiem pašmāju politiskajā dienas kārtībā, kas tiek saistīts ar viņa vietnieka Riharda Eigima (Mūsu partija) ambīcijām ieņemt ilgi kāroto amatu.

Reģioni var palikt bez recepšu zālēm

Ar izskanējušo neoficiālo informāciju par uzņēmumu grupas Vilniaus Prekyba (VP) plānu pārdot Euroapotheca Group, kurā ietilpst arī Latvijā strādājošais aptieku tīkls Euroaptieka, tiek saistīta atkal aktualizētā ideja mainīt normatīvus, lai atļautu bezrecepšu medikamentus tirgot ārpus aptiekām, arī veikalos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide