Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Ārsts

Jebkurā valstī veselība ir prioritāte numur viens

Par iespējamiem scenārijiem izejai no mūžīgā līdzekļu trūkuma veselības aprūpes sistēmai un nule pieņemtā veselības budžeta graujošajām sekām Agneses Margēvičas saruna ar Rīgas Stradiņa universitātes profesoru, kādreizējo NVD direktoru Māri Taubi.

RAKUS gatava "konstruktīviem kompromisiem" ar Onkoloģijas centra LOR ārstiem

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) ir gatava "konstruktīviem kompromisiem", taču nepakļausies dažu Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) LOR ārstu prasībai "nesamērīgi palielināt darba samaksu uz citu kolēģu rēķina", informēja slimnīcas preses sekretāre Ilga Namniece.

Belēvičs trīs gadu laikā vēlas ārstiem nodrošināt 1630 eiro algu

Līdz 2019.gadam veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) ārstiem vēlas nodrošināt aptuveni 1630 eiro lielu atalgojumu.Kā šodien Saeimas Pieprasījumu komisijā norādīja Belēvičs, patlaban situācija medicīnas personāla atalgojuma jomā ir katastrofāla. Viņš atgādināja, ka līdz ar krīzes iestāšanos medicīnas personālam normālais darba laiks tika pielīdzināts pagarinātajam darba laikam.

Sākta pārbaude par ārstu, kurš bērnam izmeklēšanu veicis pavirši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā sākta pārbaude saistībā ar kādas mātes sūdzību par ārstu, kurš mazam bērnam naktī izmeklēšanu veicis pavirši. Pārbaudē tiks arī pārbaudīts, vai šāds ārsts var vispār turpināt darbu slimnīcā, aģentūrai LETA pastāstīja slimnīcā.Portāls Cālis.lv trešdien vēstīja, ka kāda māte uz slimnīcu aizvedusi savu dēlu, jo viņam ļoti sāpējis vēders un bijusi augsta temperatūra, tomēr ārsts, kurš bērnu apskatījis, ieteicis ģimenei doties mājās.

Diskusiju par prezidenta personīgo ārstu varētu sākt pēc Vējoņa atlabšanas

Patlaban nav īstais brīdis, lai sāktu diskusijas par Valsts prezidenta personīgā ārsta amata izveidi, taču to varētu darīt pēc prezidenta Raimonda Vējoņa izveseļošanās. Šādu viedokli telekanālam LNT Ziņas” pauda Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta vadītājs Oskars Volfs."Šajā laikā, kamēr notiek Valsts prezidenta atveseļošanās, par šo jautājumu nevajadzētu diskutēt, bet, kad ārstēšanās process būs noslēdzies, tad par to var sākt runāt, protams, izvērtējot šī ārstniecības procesa gaitu un ņemot vērā rezultātus," sprieda Volfs.

Tehniskā apskate - cilvēkam, nevis mašīnai

Situācija, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu uz dažādiem izmeklējumiem jāgaida pat mēnešiem, iespējams, ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijā ir populāras kompleksās veselības pārbaudes jeb Check-up programmas, ko galvenokārt piedāvā privātās klīnikas. Nenoliedzami tā ir biznesa niša, un tiem, kuri ir maksātspējīgi un visus nepieciešamos izmeklējumus vēlas veikt pāris dienās, tā ir laba iespēja.

Šogad ieslodzītajiem cietumos veikta 57 691 ārsta apskate

Šā gada deviņos mēnešos ambulatoras ārsta un ārsta palīga apskates cietumos ieslodzītajiem veiktas 57 691 gadījumā, liecina Tieslietu ministrijas apkopotā ieslodzīto veselības aprūpes statistika.Tāpat šogad ambulatorās ārsta, ārsta palīga vizītes ārpus ieslodzījuma vietām sniegtas 1051 gadījumā. Ieslodzīto stacionārā ārstēšana ieslodzījuma vietās, tostarp Latvijas Cietuma slimnīcā šogad notika 495 reizes, bet ārpus ieslodzījuma vietām - 167 gadījumos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide