Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ārsts

Vīrieši ar ārstiem uz jūs

Vīrieši dzīvo vidēji par desmit gadiem īsāku mūžu nekā sievietes, turklāt arī veselīgi nodzīvoto gadu ir mazāk nekā sievietēm. Domājot par iemesliem, viens no aspektiem ir fakts, ka vīrieši retāk apmeklē ārstus gan profilaktiskos nolūkos, gan tad, ja radušās kādas veselības problēmas. To apstiprina arī dažādas aptaujas un pētījumi.

Diskusiju par prezidenta personīgo ārstu varētu sākt pēc Vējoņa atlabšanas

Patlaban nav īstais brīdis, lai sāktu diskusijas par Valsts prezidenta personīgā ārsta amata izveidi, taču to varētu darīt pēc prezidenta Raimonda Vējoņa izveseļošanās. Šādu viedokli telekanālam LNT Ziņas” pauda Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta vadītājs Oskars Volfs."Šajā laikā, kamēr notiek Valsts prezidenta atveseļošanās, par šo jautājumu nevajadzētu diskutēt, bet, kad ārstēšanās process būs noslēdzies, tad par to var sākt runāt, protams, izvērtējot šī ārstniecības procesa gaitu un ņemot vērā rezultātus," sprieda Volfs.

Tehniskā apskate - cilvēkam, nevis mašīnai

Situācija, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu uz dažādiem izmeklējumiem jāgaida pat mēnešiem, iespējams, ir viens no iemesliem, kāpēc Latvijā ir populāras kompleksās veselības pārbaudes jeb Check-up programmas, ko galvenokārt piedāvā privātās klīnikas. Nenoliedzami tā ir biznesa niša, un tiem, kuri ir maksātspējīgi un visus nepieciešamos izmeklējumus vēlas veikt pāris dienās, tā ir laba iespēja.

Šogad ieslodzītajiem cietumos veikta 57 691 ārsta apskate

Šā gada deviņos mēnešos ambulatoras ārsta un ārsta palīga apskates cietumos ieslodzītajiem veiktas 57 691 gadījumā, liecina Tieslietu ministrijas apkopotā ieslodzīto veselības aprūpes statistika.Tāpat šogad ambulatorās ārsta, ārsta palīga vizītes ārpus ieslodzījuma vietām sniegtas 1051 gadījumā. Ieslodzīto stacionārā ārstēšana ieslodzījuma vietās, tostarp Latvijas Cietuma slimnīcā šogad notika 495 reizes, bet ārpus ieslodzījuma vietām - 167 gadījumos.

Vēža sviras ģimenes ārstu rokās

Onkoloģijas slimnieku virsvadība deleģēta ģimenes ārstiem - tieši no viņiem atkarīgs, vai cilvēks ar sūdzībām par veselības stāvokli nonāks līdz diagnostikai un onkologa ķīmijterapeita kabinetam, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Veselības mēnesī piedāvā bezmaksas speciālistu konsultācijas

Maijā tiek rīkots veselības mēnesis, kurā, sadarbībā ar tirdzniecības centru Origo, ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim ir iespēja piedalīties bezmaksas izglītojošos un veselību veicinošos pasākumos Rīgas centrā, portālu Diena.lv informēja tirdzniecības centra pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide