Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV Kongress

ASV Kongress pieņem kompromisa likumprojektu valdības finansēšanai

ASV Kongresa abas palātas ceturtdien pieņēma kompromisa likumprojektu federālās valdības finansēšanai, lai novērstu jaunu valdības darba apturēšanu. Likumprojekts vispirms tika pieņemts Kongresa augšpalātā Senātā, 83 senatoriem balsojot par un 16 – pret.

Eksperts: Starpvēlēšanu rezultāti būtiski neietekmēs ASV ārpolitiku un attiecības ar Eiropu

Starpvēlēšanu rezultāti būtiski neietekmēs ASV ārpolitiku un attiecības ar Eiropu, sarunā ar aģentūru LETA norādīja Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs. Komentējot demokrātu panākumu ietekmi uz ASV ārpolitiku, Hiršs uzsvēra, ka grandiozām pārmaiņām ārpolitikā vai drošības politikā nevajadzētu sekot, līdz ar to Baltijā paliktu arī ASV karavīri.

Trampa pirmais lielais vēlēšanu pārbaudījums

Otrdien notiekošās ASV Kongresa starpvēlēšanas būs prezidenta Donalda Trampa lielākais vēlēšanu pārbaudījums kopš viņa uzvaras 2016. gadā. Starpvēlēšanas, kas notiek prezidenta četru gadu amata termiņa vidū, ir viens no Amerikas demokrātijas stūrakmeņiem un var būtiski ietekmēt administrācijas darbu līdz nākamajām prezidenta vēlēšanām. Starpvēlēšanās uz kārts būs trešdaļa Kongresa augšpalātas – Senāta – locekļu vietu un pilnīgi visas apakšpalātas – Pārstāvju palātas – vietas. Pašlaik abas likumdevēja palātas kontrolē Trampa pārstāvētā Republikāņu partija, bet aptaujas rāda, ka pēc vēlēšanām Pārstāvju palātā vairākumu varētu atgūt Demokrātu partija.

Kongress sasaitē rokas prezidentam Trampam

Jaunās sankcijas pret Krieviju, kuras šonedēļ gandrīz vienbalsīgi apstiprinājusi ASV Kongresa apakšpalāta – Pārstāvju palāta –, apgrūtinās ASV prezidenta Donalda Trampa centienus uzlabot attiecības ar Kremli.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide