Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atalgojums

Motivēt darbam valsts maizē

Pēdējā laikā par nepietiekamo atalgojumu visskaļāk publiskajā telpā runājuši skolotāji un mediķi. Tiek norādīts arī uz to, ka zemo algu un lielās slodzes dēļ jauni cilvēki šajās nozarēs strādāt negrib, ja vien tā nav privāta iestāde. Politikas veidotāji situāciju risina kā nu māk, tikmēr skolotāji un mediķi jaunāki nekļūst. Tajā pašā laikā klusāk, bet uz darbinieku trūkumu norāda arī policisti, kamēr ugunsdzēsēju glābēju amata vakanču skaits esot samērā mazs.

Algas lielums var būt tabu tēma

Uz jautājumiem par atalgojuma principiem un tā komponentēm ir viegli atbildēt – organizācijās ir ieviestas atalgojuma sistēmas, aprakstīta atalgojuma politika, darbojas regulāra algu pārskatīšanas politika un konkrēti kritēriji, kā novērtēt darbinieku paveikto, bet jautājumi par konkrēta darbinieka algu salīdzinājumā ar kolēģu algu vēl joprojām ir neērti un no tiem izvairās.

Algas kāpj un augs arī turpmāk

Kopējās valsts ekonomiskās aktivitātes pieaugums, krītošais bezdarba līmenis un aizvien izteiktākais kvalificēta darbaspēka trūkums liek pieaugt kopējam algu līmenim Latvijā, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide