Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Atomelektrostacijas

Beļģu atombubulis

Beļģijas novecojušās atomelektrostacijas rada bažas kaimiņvalstīs. Aktīvisti un politiķi pieprasa beļģiem domāt par atteikšanos no kodolenerģijas

Krievija Arktikā plāno izmēģināt peldošo AES

Krievija gatavojas jaunai revolūcijai. Ja viss notiks, kā plānots, jau nākamgad sāks darboties tās pirmā peldošā atomelektrostacija (AES), ko plānots izmantot arktiskā reģiona ostas pilsētā Pevekā, lai apgādātu ar elektroenerģiju Čukotkas autonomo apgabalu.

Atomelektrostacijā Beļģijā izcēlies ugunsgrēks

Beļģijā ugunsgrēka dēļ piektdienas vakarā automātiski apturēts Tianžas atomelektrostacijas pirmais reaktors, vēsta vietējie mediji.Ugunsgrēks izcēlies AES daļā, kas nav saistīta ar kodolreaktoriem. Incidenta dēļ nav cietuši strādnieki, sabiedrība vai vide, paziņoja AES operators Electrabel.Tianža atrodas aptuveni 70 kilometrus uz rietumiem no Vācijas robežpilsētas Āhenes.

Lietuva neplāno pirkt elektroenerģiju no Baltkrievijas Astravjecas AES

Lietuva nedomā pirkt elektroenerģiju no Baltkrievijā topošās Astravjecas atomelektrostacijas (AES), kas tiek būvēta netālu no Lietuvas robežas, un neplāno pielāgot šādiem nolūkiem savus pārvades tīklus, ceturtdien norādījis premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

Latvija ievēlēta Starptautiskās atomenerģijas aģentūras valdē

Vīnē Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) ikgadējā Ģenerālajā konferencē apstiprināta Latvijas uzņemšana SAEA valdē no 2015. līdz 2017.gadam, aģentūru LETA informēja Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO, EDSO un citās starptautiskās organizācijās Vīnē.Latvijas delegāciju Ģenerālajā konferencē vadīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis.

Ungārija noslepeno darījumu ar Krieviju par AES paplašināšanu

Ungārijas parlaments otrdien nobalsoja par 30 gadus ilgas slepenības piemērošanu pretrunīgi vērtētajam līgumam ar Krieviju par kodolreaktoru būvēšanu, izpelnoties kritiku, ka tas ļaušot slēpt iespējamo korupciju.Plānoto Ungārijas Pakšas atomelektrostacijas (AES) paplašināšanu paredzēts finansēt, saņemot no Krievijas desmit miljardus eiro lielu aizdevumu.

Ēģiptē varētu būvēt modernu atomelektrostaciju

Ēģipte daudziem Latvijas iedzīvotājiem asociējas ar valsti, kas nesen pārvarējusi vairākus gadus ilgušo politisko satricinājumu periodu, un ar atpūtas ceļojumu galamērķi, turklāt tieši tūrisms ir Ēģiptes galvenā tautsaimniecības nozare. Tomēr šogad Ēģipte apliecinājusi vēlmi stiprināt starptautisko sadarbību, lai varētu sekmēt savu ekonomisko attīstību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide