Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Augstskolas

Augstskolu pārvaldes reforma var novest pie haosa

Augstskolu padomes, ko plāno ieviest Izglītības un zinātnes ministrija, atgādina Brežņeva laikus ar tā mākslas padomēm, Aismai Orupei teic Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Teikmanis.

Vēlas algas pieaugumu jau šogad

Ja vispārējās, profesionālās un pirmsskolas izglītības pedagogi var būt droši, ka no šā gada 1. septembra viņu algas pieaugs un samaksa par zemāko likmi kāps līdz 790 eiro, tad augstskolu un koledžu mācībspēkiem tādas pārliecības nav. Algas palielinājums viņiem gan tika solīts, turklāt jau no 2020. gada 1. janvāra, taču nu termiņš pārcelts uz 2021. gada 1. janvāri.

Koalīcija vienojas īstenot augstskolu pārvaldes reformu

Valdību veidojošās partijas vienojušās virzīt uz priekšu augstskolu pārvaldes reformu, pirmdien pēc koalīcijas partiju tikšanās žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Catlaks: Vairums ES valstu apsver iespēju pagarināt augstskolu uzņemšanas termiņus

Vairums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu apsver iespēju pagarināt uzņemšanas termiņus, kas ļaus arī topošajiem studentiem no Latvijas paspēt pieteikties studijām ārzemēs, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē pauda Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.

Augstskolām dažādi scenāriji. Pieļauj uzņemšanu tikai ar vidējām atzīmēm

Līdztekus bažām par to, vai centralizētie eksāmeni (CE) šogad notiks, daži vecāki un skolēni pauduši satraukumu, ka, neskatoties uz to, kuru no scenārijiem Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izvēlēsies – rīkot centralizētos eksāmenus vai iztikt ar vidējām gada atzīmēm, tas varētu negatīvi ietekmēt iestāšanos kādā profesionālās vai augstākās izglītības iestādē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide