Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Augstskolas

Apvieno spēkus, lai konkurētu pasaulē

Par Baltijas zinātnieku un industrijas iecerētajiem ciešās sadarbības plāniem inovāciju attīstīšanā Guntars Gūte sarunājas ar Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektoru Tāli Juhnu.

Augstskolas audzinās nozaru ledlaužus

Pagājušās nedēļas beigās Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā norisinājās biznesa iespēju festivālu Icebreakers ’19, kura ietvaros tika atklāts sešu Latvijas augstskolu kopīgs projekts. Tā mērķis ir dot iespēju studentiem, izmantojot studijās iegūtās zināšanas, attīstīt darba tirgum nepieciešamās prasmes un iemaņas.

Augstskolās gatavi stāties arī ziemā

Lai gan augstskolās studentus tradicionāli uzņem rudenī, kad viņu skaits mērāms tūkstošos, pietiekami daudz interesentu studijas gatavi sākt arī ziemā. Nupat kopumā 40 augstākās izglītības iestādēs noslēgusies ziemas uzņemšana. Lielākās Latvijas augstskolas studētgribētāju skaitu vērtē pozitīvi.

Privātās augstskolas: Valodu lietojuma ierobežojums negatīvi ietekmēs augstākās izglītības eksportu

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinājums privātajām augstskolām un koledžām piemērot valsts augstskolām jau noteikto pienākumu studiju programmas īstenot latviešu valodā vai kādā no Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām negatīvi ietekmēs augstākās izglītības eksportu, aģentūrai LETA atzina Latvijas Privāto augstskolu asociācijas prezidents, Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis.

Augstskolām jālabojas

Noslēdzoties Pasaules Bankas (PB) pētījumam par Latvijas augstskolu pārvaldību, stafetes kociņš ir nodots pašām augstskolām. Lai mazinātu to struktūru fragmentāciju, sekmētu resursu koplietošanu un stiprinātu akadēmisko personālu, kur Latvijai ir problēmas, paredzēti arī vērienīgi Eiropas struktūrfondu līdzekļi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide