Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Autobusu reisi

Komars: Autobusu maršrutu komercializācija var atgriezt mūs atpakaļ 90. gados

Jau šogad Valsts SIA Autotransporta direkcija (ATD) plāno izsludināt konkursu visā Latvijā par pasažieru pārvadājumiem reģionālajā maršrutu tīklā. Līdz ar jauno konkursu par nozari atbildīgā ministrija, proti, satiksmes ministrs – Tālis Linkaits (JKP) medijos izteicies, ka valsts, iespējams, vairs nedotēs reģionālos autobusu maršrutus, kuros paralēli kursē pasažieru vilciens. Šāda iniciatīva no atbildīgās ministrijas ir vērtējama pozitīvi.

Virzienā uz Jūrmalu tiks samazināts autobusu reisu skaits

Ņemot vērā, ka maršrutā Nr.7021 Rīga–Dubulti un Nr.7023 Rīga–Sloka šā gada deviņos mēnešos pasažieru skaits ir samazinājies par 6,7% un šie maršruti pārklājas ar vilciena maršrutu, no 2018. gada 1. janvāra maršruts Nr.7021 Rīga–Dubulti tiks slēgts, bet maršrutā Nr.7023 Rīga–Sloka tiks samazināts reisu skaits, portālu Diena.lv informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Brauks tikai pēc īpaša pieprasījuma

Maršruti Ludza–Gaveiki un Līvāni–Mežancāni varētu būt to skaitā, kur nākamgad sabiedriskais transports kursētu tikai pēc pieprasījuma. Ja neviens iepriekš biļeti nebūs nopircis, autobuss tajā dienā šajā maršrutā nedosies.

Brauciens uz laukiem jāplāno

Svētku laikā mainīsies sabiedriskā transporta kustības grafiks. Piemēram, reģionālo autobusu kustībā Līgo svētkos un Jāņu dienā izmaiņas būs apmēram 500 maršrutos – gan palielinot, gan samazinot reisu skaitu. Savukārt vilcienu kustība arī piektdien tiks organizēta brīvdienu režīmā.

Jāņu brīvdienās gaidāmas izmaiņas ap 500 reģionālo autobusu maršrutu

Sakarā ar Līgo svētkiem un Jāņu dienu laika posmā no 22. līdz 25. jūnijam gaidāmas izmaiņas aptuveni 500 reģionālo autobusu maršrutu. Daļā maršrutu tiks atklāti papildu reisi vai, tieši otrādi, samazināts reisu skaits, portāls Diena.lv uzzināja Autotransporta direkcijā (ATD).

Remontdarbu dēļ būs izmaiņas autobusu maršrutos pa ceļu Ogre - Tīnuži

Sakarā ar autoceļa P5 Ogre–Tīnūži rekonstrukcijas darbiem AS Liepājas autobusu parks apkalpotā maršruta Nr.7227 Rīga–Tīnūži–Ogre autobuss brauks pa apvedceļu. Tāpat izmaiņas veiktas arī SIA Ogres autobuss apkalpotajā maršrutā Nr.3016 Ogre–Smiltāju kapi, Nr.5416 Ogre–Tīnūži–Ropaži un Nr.7229 Rīga–Pāvulēni, portālu Diena.lv informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide