Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bankas

Mazāk ļaujas spontāniem pirkumiem

Covid-19 atnākšanas radītie kontrasti Latvijas tautsaimniecībā nav bijuši izdevīgi patēriņa kredītu portfelim. Zūdot drošībai par rītdienu un pirkumiem kļūstot pārdomātākiem nekā iepriekš, samazinājusies banku patēriņa kredītos izsniegtā naudas summa.

Latvijā bankas soda bargāk nekā citur

Saskaņā ar Latvijas finanšu sektoru reglamentējošajiem normatīviem maksimāli iespējamais naudas sods kredītiestādei par pārkāpumiem AML/CFT (naudas atmazgāšanas novēršanas un terorisma finansēšanas apkarošanas) jomā var būt pieci miljoni eiro vai 10% no bankas (finanšu iestādes) gada apgrozījuma, ko rēķina pēc pēdējā jaunākā apstiprinātā auditētā gada pārskata.

ABLV Bank aktīvi pērn atgūti 109,8 miljonu eiro apmērā

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori pagājušajā gadā atguvuši aktīvus kopumā 109,797 miljonu eiro apmērā, kamēr likvidācijas izdevumi veidoja 36,386 miljonus eiro, liecina bankas publiskotā informācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Latvijas Banka ierobežos pakalpojumu sniegšanu klātienē

Ņemot vērā valdības lēmumus Covid-19 izplatības ierobežošanai un nolūkā samazināt cilvēku plūsmu, no pirmdienas, 21.decembra, tiks ierobežota pakalpojumu sniegšana klātienē Latvijas Bankas kasē Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 1B, aģentūru LETA informēja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Bankas mainīgajā pasaulē – resursu pārdale pēc Covid-19

Tagad modē apsūdzēt banku sektora uzraugus (un pat banku sektoram garām gājušo premjerministru Kariņu) par pārāk lielo nežēlību attiecībā uz nerezidentu biznesu, naudas atmazgāšanu un citiem ienesīgiem biznesiem. Esot no viena grāvja, kurā bijām ar naudas atmazgāšanas apjomiem, iebraukuši tagad otrā grāvī, kad pat normāls uzņēmums nevarot atvērt kontu. Tagad vajagot izbraukt uz ceļa vidu. Daudzi sagaida tādu kā atslābumu, kuru varētu nodrošināt "draudzīgāki" regulējumi šeit Latvijā. Tomēr tam nav nekāda pamata, jo banku rīcības principus un kritērijus neizstrādā un neapstiprina šeit.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide