Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Bauskas pils

Baltijas vīnogu izstāde 2023 - Bauskas pils pagalmā 16.septembrī

Lai arī lauksaimniekiem kopumā šis gads ir izaicināju pilns un ne pārāks veiksmīgs - tad sals, tad sausums, tad nebeidzamas lietavas, vīnogu audzētāji cenšas tikt pāri grūtībām, lai sasniegtu kvalitatīvas vīnogu ražas. Siltums un sausums vīnogām patīk. Vīnogas Latvijā aug!

Bauskas pils muzejs rīkos Ziemassvētku balli Livonijā

Piektdien, 28.decembrī, plkst.18 Bauskas pils muzejā notiks 15.gadsimta beigu un 16.gadsimta sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku tradīcijās ieturēta balle dāmām un kungiem.Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Bitēna aģentūru LETA informēja, ka, lai piedalītos ballē apmeklētājiem līdzi jāņem sejas maska, ērtas dejošanas kurpes, sauja riekstu vai žāvētu augļu un labs garastāvoklis.

Bauskas pils tornī vēros zvaigznes un krāsu eksperimentus

Sestdien, 18. augustā, Bauskas pilī norisināsies otrais zvaigžņu vērošanas pasākums. Mazie un lielie apmeklētāji atraktīvā veidā – ar praktiskiem gaismas, krāsas un skaņas eksperimentiem – iepazīsies ar astronomijas un fizikas pasauli, varēs aplūkot hologrammu un ar teleskopu aplūkot Mēnesi un Jupiteru, pastāstīja Bauskas pils sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Bitēna.

Noslēgts līgums par būvdarbu turpināšanu Bauskas pilī

Līgumu par Bauskas pils jaunās daļas rekonstrukcijas otrās kārtas būvdarbu veikšanu 16. jūlijā parakstīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips un SIA Vesta ABM valdes priekšsēdētājs Bruno Podnieks, ziņo portāls bauskasdzive.lv.

Bauskas pilī atklās izstādi No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam

No 13. aprīļa līdz 20. maijam Bauskas pils muzejā būs skatāma Latvijas Valsts vēstures arhīva ceļojošo izstādi No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam, kas veltīta Kurzemes un Zemgales hercogistes 450. gadu dzimšanas dienai.Livonijas konfederācijas sabrukums un Kurzemes − Zemgales hercogistes nodibināšana bija viens no svarīgākajiem notikumiem, kas Latvijas teritorijā iezīmēja pāreju no viduslaikiem uz jaunajiem laikiem.

Bauskas pilī uzstāsies koklētāja Laima Jansone

Sestdien, 11. februārī plkst. 16 Bauskas pils muzejā notiks izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones koncerts Sidrabs, kurš apvieno tradicionālu kokles spēli un mūsdienīgas improvizācijas, ko papildinās režisora Olafa Okonova veidotās videoprojekcijas - dabas un pilsētas uguņu faktūras, personīgu izjūtu tuvplāni, stihiskas kaislības.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide