Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bērnudārzi

Ne visi dārziņi gatavi atvērt latviešu grupas

Daļa pašvaldību, kurās dzīvo liels skaits krievvalodīgo, jau laikus ir pārkārtojušās un visās pirmsskolas izglītības iestādēs piedāvā programmu latviešu valodā. Tā tas, piemēram, ir Rēzeknes novadā, apliecina Rēzeknes novada pirmsskolas izglītības darba speciāliste Biruta Rīvāne. Pašvaldībai tagad nebūšot jālauza galva, kā nodrošināt apmācību latviski, jo uz to sākuši plānveidīgi iet jau pirms astoņiem gadiem. Lai pirmsskolas bērniem, kuri pavisam neprot latviski, palīdzētu iejusties un saprast bērnudārzā notiekošo, pedagogi ir sagatavoti strādāt bilingvāli. Šāda novada politika ļāvusi panākt to, ka arī skolās ir vieglāk pāriet uz mācībām tikai latviski.

Vajadzīgās zināšanas apgūs. Par izglītošanos ierastajā režīmā lemj bērnudārza dibinātājs

Kamēr skolās un augstskolās mācības turpinās attālināti, pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) no otrdienas darbu ierastajā režīmā ļauts atsākt piecus un sešus gadus veciem bērndārzniekiem. Tas, kādā veidā noritēs mācību process, būs atkarīgs no bērnudārza dibinātāja. Vecāki gan joprojām varēs pieprasīt, lai viņu bērns tiek izglītots attālināti, kā tas daudzviet noticis līdz šim. Bērniem, kuri vēl nav sasnieguši obligāto izglītības vecumu, bērnudārza apmeklējums joprojām tiks organizēts dežūrgrupās. Tās drīkst apmeklēt tikai tad, ja audzēkņa vecākiem bērnu patiešām nav kur atstāt. Speciāls apliecinājums tam gan nebūs jāsagatavo, tomēr atbildīgie aicina rūpīgi izvērtēt katra paša atbildību, bērnu vedot uz bērnudārzu.

Viņķele: Nākamnedēļ vērtēs iespēju atvērt bērnudārzus

Ņemot vērā turpmāko Covid-19 izplatību un raugoties uz Dānijas pieredzi, kur nesen tika atsākta pirmsskolas izglītības iestāžu darbība, nākamnedēļ valdībā plānots vērtēt bērnudārzu atvēršanu, otrdienas preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide