Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bezdarbnieka pabalsts

LM atkārtoti varētu rosināt pārskatīt bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilgumu

Neskatoties uz to, ka šī gada sākumā stājās spēkā grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumā, kas ļāva samazināt bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilgumu par vienu mēnesi, Labklājības ministrija (LM) tuvākā laikā varētu nākt klajā ar ierosinājumu pārskatīt pabalsta izmaksas ilgumu atsevišķām grupām, paziņoja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Kas īsti ir bezdarbnieka pabalsts?

Patlaban jau pastāv nopietnas bažas, ka koronavīrusa izplatības riski var palielināt bezdarbnieku skaitu Latvijā, taču pērn, pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, bezdarba līmenis mūsu valstī bija 6,3%, kas ir aptuveni Eiropas Savienības vidējā līmenī un netiek uzskatīts par dramatiski augstu.

Opozīcijai bažas par gaidāmajām izmaiņām bezdarbnieku pabalstu aprēķināšanā

Par gaidāmajām izmaiņām bezdarbnieku pabalstu aprēķināšanas kārtībā būtu jāuzklausa sociālie partneri un jāizvērtē, vai tās ir godīgas attiecībā uz iedzīvotājiem, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē pauda Saeimas opozīcijas deputāts Andrejs Klementjevs (S). Tomēr pēc Labklājības ministrijas (LM) pārstāvju skaidrojuma uzklausīšanas komisijas koalīcijas deputātu vairākums atbalstīja piedāvāto izmaiņu virzīšanu tālākajai izskatīšanai Saeimā.

No nākamā gada bezdarbnieka pabalstu izmaksās astoņus mēnešus

No 2020. gada bezdarbnieka statusu piešķirs un pabalstu izmaksās astoņus mēnešus līdzšinējo deviņu mēnešu vietā. To paredz Saeimas ārkārtas sēdē ceturtdien, 14. novembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam, kas iekļauti nākamā gada valsts budžeta likumprojektu paketē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide