Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +4 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Ceļu satiksmes noteikumi

Braukt var, noteikumu nav

Pēdējā laikā uz Latvijas ceļiem arvien vairāk parādās dažādi elektriskie pārvietošanās līdzekļi, tostarp skrejriteņi, kurus cilvēki izmanto ikdienas gaitās. Pašlaik spēkā esošie normatīvie akti elektriskos pārvietošanās līdzekļus iedala divās kategorijās pēc to maksimālā ātruma: ja ražotāja norādītais maksimālais braukšanas ātrums nepārsniedz 25 km/h, skrejriteņi tiek uzskatīti par sporta un atpūtas inventāru, bet, ja pārsniedz 25 km/h, tie jau ir pielīdzināmi mopēdiem.

Šogad samazinājies negadījumos cietušo velosipēdistu skaits

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad samazinājies satiksmes negadījumu daudzums ar velosipēdu iesaisti, kā arī sarucis cietušo velosipēdistu skaits, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Rīgas reģionā šodien pieaudzis avāriju skaits

Rīgas reģionā šodien nedaudz pieaudzis satiksmes negadījumu skaits, taču patlaban nevar apgalvot vai tam ir saistība ar Augusta Deglava ielas pārvada slēgšanu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā. Rīgas reģionā līdz plkst.19 reģistrēti 70 satiksmes negadījumi. Negadījumos cietuši astoņi cilvēki.

Autovadītāja apliecība vairs nebūs jāvadā līdzi

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Ceļu satiksmes likuma grozījumus, kas paredz atteikties no obligātās prasības autovadītājiem ņemt līdzi vadītāja apliecību, ja klāt būs personu apliecinošs dokuments.

Eksperts: Iespējams, sodi par ātruma pārkāpšanu un drošības jostu nelikšanu jāpalielina

Latvijā, iespējams, nepieciešams palielināt sodus par drošības jostu nelietošanu un būtisku ātruma pārkāpšanu, intervijā aģentūrai LETA atzina Valsts tiesu ekspertīžu biroja eksperts Oskars Irbītis. Viņš pauda pārsteigumu par milzīgo iekasēto sodu apmēru par satiksmes noteikumu pārkāpumiem, jo tas liecinot, ka sabiedrībai "nav kaut kas kārtībā ar uztveri".

Talsu novadā neveiksmīgi cenšas no policistiem noslēpt radaru detektoru

Šogad fiksēti jau 188 gadījumi, kad autovadītāji, piedaloties ceļu satiksmē, izmanto Latvijā aizliegto ierīci – radaru detektoru. Šāds gadījums pagājušajā nedēļā fiksēts Talsu novadā, kur Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori pamanīja kādu transportlīdzekli, kuram pie priekšējā vējstikla bija piestiprināta radaru detektoram līdzīga ierīce. Vadītājs noliedza, ka viņa auto būtu aprīkots ar radaru detektoru, bet ceļu policisti, veicot ar prokuroru saskaņotu spēkrata apskati, savas aizdomas apstiprināja un aizliegto iekārtu konfiscēja, portāls Diena.lv uzzināja Valsts policijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide