Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cēsu Mākslas festivāls

Cēsu Mākslas festivāls turpinās ar Latvijas Radio kora koncertu un kino programmas atklāšanu

Mākslas festivāls Cēsis 2020 šajā nedēļas nogalē piedāvās koncertu Cēsu Sv. Jāņa baznīcā, kurā skanēs Antona Bruknera, Tālivalda Ķeniņa, Maijas Einfeldes un Santas Ratnieces emocionāli piesātinātie sakrālie darbi Radio kora, ērģeļu un arfas interpretācijā, un Kino programmas Skaņa, ko redzam. Telpa, ko dzirdam atklāšanu, kurai programmas kurators - filozofs Uldis Tīrons izvēlējies divas spilgtas īsfilmas, informēja festivāla rīkotāji.

Cēsīs atklās SEB stipendijas glezniecībā finālistu darbu izstādi Dienaskārtība un paziņos laureātu

Cēsu Mākslas festivālā no 25. jūlija līdz 28. augustam koncertzālē Cēsis būs skatāma konkursa SEB stipendija glezniecībā finālistu darbu izstāde Dienaskārtība. Finālistu četrinieku veido jaunie gleznotāji: Madara Kvēpa, Laura Veļa, Ingrīda Ivane un Jānis Šneiders. Konkursa laureāts saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1850 vērtībā, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pārstāve Laura Ozola.

Klausīšanās treniņš Gaujas krastā. Cēsu Mākslas festivāla uzmanības lokā būs skaņas daudzietilpīgā daba

Vislielākais prieks ir par to, ka šī gada festivāls nav aizstājpasākums, kas aizstāj kaut ko īstu, un ka mums ir izdevies to noorganizēt klātienē. Viss, kas notiks, būs te un tagad, un nekas nebūs digitāli – vakar notikušajā preses konferencē sacīja Cēsu Mākslas festivāla direktors Juris Žagars un piebilda, ka visiem jau ir apnikusi attālinātā eksistence un attālinātā mākslas baudīšana. Šoreiz Cēsu Mākslas festivāls norisināsies no 25. jūlija līdz 28. augustam un fokusēsies uz skaņu, lai Covid-19 pēckrīzes laikā, kad taktilās iemaņas ir ierobežotas, trenētu klausīšanās un sadzirdēšanas prasmes.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide