Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Cigaretes

No nākamā gada veikalu plauktos vairs nebūs redzamas cigaretes

Mazumtirdzniecības vietās tabakas izstrādājumus nevarēs izlikt pircēju apskatei un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas. To paredz Saeimā ceturtdien galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi tabakas apriti regulējošā likumā. Šī likuma norma stāsies spēkā 2020. gada 1. oktobrī, vēsta Saeimas Preses dienests.

Pieļauj tabakas melnā tirgus pieaugumu

Saeimai pieņemot grozījumus Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, netiks sasniegts tā iniciatoru definētais mērķis – samazināt tabakas izstrādājumu lietošanu sabiedrībā, īpaši jaunatnes vidū. Tā vietā gan Finanšu ministrija, gan nodokļu eksperti, gan arī uzņēmēji prognozē nelegālās tirgus daļas pieaugumu, kā arī nodokļu ieņēmumu samazinājumu valsts budžetā.

Pētnieks: Izsmēķi ir lielākais okeānu piesārņojuma avots

Lai gan pasaulē, tajā skaitā arī Latvijā, pēdējā laikā ir aktualizējušās diskusijas par dažādu plastmasas produktu, piemēram, dzeršansa salmiņu un iepakojumu ierobežošanu, iespējams, ka ar to nebūs gana, lai attīrītu pasaules okeānus. Sandjego Universitātes profesors Tomass Novotnijs ASV medijam NBC skaidrojis, ka vēl lielāku problēmu rada cigarešu izsmēķi, kas pretēji plastmasai netiek nedz regulēti, nedz gana plaši apspriesti.

Pirmajā pusgadā no Latvijas izvests par 12,7% mazāk cigarešu

Šogad pirmajā pusgadā no Latvijas uz citām valstīm izvesti 1,094 miljardi cigarešu, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Austrālija uzvar strīdā par cigarešu paciņām

Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) arbitru pagājušajā nedēļā noraidītā četru valstu sūdzība pret Austrāliju par prasību noformēt cigarešu paciņas vienā krāsā, vienotā šriftā un bez ražotāja logo jau nodēvēta par precedentu, kas var radīt domino efektu tabakas izstrādājumu tirdzniecības ierobežošanā. Austrālijas valdība un Pasaules Veselības organizācija apsveikušas PTO spriedumu kā nozīmīgu soli sabiedrības veselības veicināšanā. "Sakautās" valstis un tabakas ražotāji sola lēmumu pārsūdzēt apelācijas instancē, uzstāj, ka cigarešu iepakojuma izskats neietekmē smēķētāju skaitu, un biedē, ka drīz var tikt pieprasīts, lai logo pazustu arī no alkoholiskajiem dzērieniem un citām precēm, ko uzskata par kaitīgām veselībai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide