Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

Dabasgāze

Gaso no nākamā gada plāno palielināt dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifus

Dabasgāzes sadales sistēmas operators AS Gaso iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunus dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifus, kas paredz palielinājumu no 2024.gada 1.janvāra gan tarifu mainīgajai daļai, gan arī fiksētajai daļai, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Ietekmē cenu jutīgums

Dabasgāzes krājumi Eiropas Savienībā kopumā pietuvojušies 100%

Gana ātri jāmazina dabasgāzes zudumi

Par Gaso 120 miljonu eiro pirkumu, par dabasgāzes zudumiem un vajadzību pēc vēl viena termināļa Baltijas valstīs, kā arī par biznesa mērķiem Latvijā ar Eesti Gaas vadītāju Margusu Kāsiku sarunājas Dace Skreija.

Conexus: Inčukalna pazemes gāzes krātuve uzpildīta 80% apmērā

Inčukalna pazemes gāzes krātuvē septembra vidū ir iesūknēta dabasgāze 19,8 teravatstundu (TWh) apmērā, kas veido 80% no krātuves ietilpības, un ir lielākais krātuves uzpildījums attiecīgajā periodā pēdējo piecu gadu laikā, piektdien žurnālistiem sacīja vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS Conexus Baltic Grid (Conexus) valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss.

Avenam un Fridmanam daļēji piederošā Wintershall Dea vienojas ar IBM par mākslīgā intelekta kompetences centra izveidi

Wintershall Dea ir viena no lielākajām neatkarīgajām naftas un dabasgāzes kompānijām Eiropā, un nesen tā pievērsās ilgtspējīgai gāzes un oglekļa pārvaldību. Tagad ir paziņots, ka Wintershall un IBM Consulting kopīgi uzsāk plašu AI (mākslīgā intelekta) iniciatīvu, izveidojot AI kompetences centru, lai uzlabotu enerģijas ražošanas efektivitāti.

Konkurences padome atļāvusi Eesti Gaas iegādāties Gaso

Konkurences padome (KP) ir atļāvusi Igaunijas Eesti Gaas iegūt izšķirošu ietekmi pār AS Latvijas gāze piederošo dabasgāzes sadales sistēmas operatoru Latvijā AS Gaso, pavēstīja KP pārstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide