Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Darba likums

Valsts prezidents izsludina pretrunīgi vērtētos grozījumus Darba likumā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien izsludinājis 28.martā pieņemtos grozījumus Darba likumā saistībā ar virsstundu apmaksu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā. Vienlaikus Valsts prezidents nosūtījis vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK), kurā aicina parlamentu pievērst lielāku uzmanību Satversmes un labas likumdošanas principa prasību nodrošināšanai likumdošanas procesā, īpaši ievērojot Satversmes tiesas iepriekš nolemto.

Futbols ar virsstundu apmaksu turpinās

Darba devēji vēlas samazināt piemaksu apjomu par virsstundām no pašreizējiem 100% uz 50%, bet pret to kategoriski iebilst arodbiedrības. 11. Saeima savā priekšpēdējā sēdē pieņēma Darba likuma grozījumus, kuros strīdīgais jautājums par virsstundu apmaksu tā arī netika atrisināts, tā ka jauni Darba likuma grozījumi saistībā ar virsstundu apmaksu būs jāizstrādā jaunievēlētajai Saeimai un jāpieņem jaunajai valdībai. Tiesa, tas varēs notikt tikai tad, kad kompromisu būs panākuši sociālie partneri - Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS).

CV-Online Latvia : Izmaiņas Darba likumā samazinās publiskos amata konkursus

Situāciju darba tirgū var būtiski ietekmēt plānotās izmaiņas Darba likumā, kas attiecas uz  sludinājumos iekļaujamo informāciju. Saeimā pirmajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā paredz, ka darba sludinājumā juridiskajai personai un personāla atlases uzņēmumam būs jānorāda darba devēja reģistrācijas numurs. 

LBAS: Rokas nost no Darba likuma!

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) neatbalsta Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) priekšlikumu grozīt Darba likuma 68. pantu, samazinot piemaksas apmēru par virsstundu darbu no 100% uz ne mazāku kā 50%, portālu Diena.lv informēja LBAS pārstāve Sanita Lorence.

VDI: Izmantot atvaļinājumu ir darbinieka pienākums

Šogad par trešdaļu pieaudzis sūdzību skaits Valsts Darba inspekcijā (VDI) saistībā ar atvaļinājumu piešķiršanu un apmaksu. Visbiežākās ir sūdzības par to, ka, izbeidzot darba tiesiskās attiecības, netiek izmaksāta kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu, portālu Diena.lv informēja VDI pārstāvis Aivis Vincevs.

Valdība apstiprina izmaiņas Darba likumā

Valdība otrdien, 6.augustā, apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos grozījumus Darba likumā, kas paredz pilnveidot darba tiesiskās attiecības regulējošas normas. Tie vēl jāpieņem Saeimā, portālu Diena.lv informēja LM.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide