Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Darbs

Ir pienācis attālinātā darba laikmets

Slimības Covid-19 izplatību ierobežojošie pasākumi lielam daudzumam uzņēmumu jau ir likuši attīstīt attālinātā darba iespējas, kuru potenciāls Latvijā līdz šim ticis maz izmantots.

Lielāka alga apmierinātību ar darbu paaugstina tikai īslaicīgi

Daudzi cilvēki gan Latvijā, gan pasaulē uzskata, ka laimīgākus un apmierinātākus darba dzīvē viņus padarītu augstāks atalgojums, garāks atvaļinājums vai paaugstinājums, tomēr, pat iegūstot kaut ko no tā visa, gaidītā laime tā arī mēdz neatnākt. Psihologi uzsver, ka priekšstats par to, kas darbā ļautu justies labi, bieži vien saistās ar zināmiem mītiem un stereotipiem.

Desmitiem kilometru ceļā, lai būtu darbs

Aptuveni 60 kilometru Inese un Olga katru darba dienu pavada ceļā, jo tuvāk mājām darbu atrast nav izdevies. Abas ir no Rēzeknes, kur jūlijā reģistrētā bezdarba līmenis bijis 15,3%, kamēr Latgales reģionā kopumā - 17,8 %, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Bez konkursa, tikai ar vēlmi

Pavārs, frizieris un spa speciālists šobrīd ir pieprasītākās profesijas programmas Jauniešu garantija ietvaros. Šobrīd notiek uzņemšana, un rudenī bezmaksas mācības piedāvās 37 profesionālās izglītības iestādes. Tomēr, lai gan projekts darbojas jau trešo gadu, piedāvāto mācību vietu ir krietni vairāk nekā ieinteresēto audzēkņu.

Darbam laukos zudis prestižs

"Zemnieku saimniecība piedāvā darbu strādniekam lopkopībā. Nodrošinām dzīvošanu un ēdināšanu, sociālās garantijas un adekvātu samaksu par labi paveiktu darbu", "Zemnieku saimniecība aicina darbā remontspējīgu traktoristu. Varam nodrošināt ar dzīvošanu uz vietas. Alkoholiķus, lūdzu, netraucēt", "Lauksaimniecības uzņēmums meklē strādniekus, vēlams ģimeni, darbam ar traktortehniku un lauksaimniecības dzīvniekiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide