Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Degviela

Rūpes par vidi maina tautsaimniecību

Latvijas iedzīvotājiem, iegādājoties degvielu un citas preces, ļoti būtisks izvēles kritērijs ir pēc iespējas zemāka cena, taču aizvien vairāk uzmanības tiek pievērsts arī tam, lai prece būtu draudzīga videi, Dienai teic SIA Neste Latvija valdes loceklis Armands Beiziķis.

ES valstīs atklāj vērienīgu krāpniecību ar degvielu, aiztur 25 cilvēkus

Kopīgā tiesībsargājošo iestāžu operācijā pret krāpniecību degvielas tirgū 23 Eiropas Savienības (ES) valstīs, tai skaitā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, konfiscēti 2200 tonnu nelegālas degvielas un aizturētas 25 personas, piektdien paziņojis ES policijas aģentūras - Eiropola - preses dienests.

Rucavas novadā piekauts ceļu būves tehnikas sargs un nozagta degviela

Pagājušās nedēļas nogalē Rucavas novada Rucavas pagastā divas personas piekāvušas ceļu būves tehnikas sargu un nozaguši degvielu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Pircēji vēlas ātri iegādāties kvalitatīvu degvielu

"Kopumā vērojams, ka cilvēki, iegādājoties degvielu, aizvien vairāk pievērš uzmanību degvielas kvalitātei. Pircējs, varētu sacīt, ir audzis tādā ziņā, ka vēlas iegādāties zināmas izcelsmes degvielu, kurai ir garantēti augsta kvalitāte, nevis nopirkt nezināmas izcelsmes un apšaubāmas kvalitātes degvielu tikai tāpēc, ka tā maksā nedaudz lētāk," uzskata SIA Neste Latvija valdes loceklis un mazumtirdzniecības vadītājs Armands Beiziķis.

Rapša dīzelis – bez biznesa perspektīvas?

Ar 2020. gadu 10% transportā patērētās enerģijas jābūt saražotai no atjaunojamiem energoresursiem. Taču jau šobrīd skaidrs, ka šis mērķis ar pašreizējiem atbalsta mehānismiem nav sasniedzams, bet jaunu ieviešana gulsies uz patērētāju pleciem. Tāpat arī to neieviešana. Maksimālais sods kopā ar kavējuma naudu, ko Eiropas Komisija (EK) var uzlikt par mērķa nesasniegšanu, ir 11,43 miljoni gadā.

VID: Legālās degvielas patēriņš pusgadā pieaudzis par 6%

Šā gada pirmajā pusgadā kopējais patēriņam Latvijā nodotais legālais degvielas apjoms pieaudzis par 6% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Degvielas cenu griesti

Pateicoties Latvijas atvērtībai globālās ekonomikas tendencēm, arī pēdējā laikā notikušais naftas cenu kāpums nav metis līkumu cenrāžiem Latvijas degvielas uzpildes stacijās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide