Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Degviela

Krievijas ziemeļos degvielas noplūdes rezultātā piesārņots ezers

Krievijas Federācijā Sibīrijas ziemeļos pēc degvielas noplūdes, kuras dēļ tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, piesārņots Arktikas reģiona ezers, otrdien pavēstīja amatpersona, ar šo vēsti klajā nākot pēc varasiestāžu agrākajiem apgalvojumiem, ka piesārņojumu izdevies ierobežot.

Nekā personīga: Latvija varētu pati veidot un uzturēt degvielas rezerves

Šajos mēnešos pasaule piedzīvo ne tikai vīrusa krīzi. Vēl pirms tās naftas ieguvējvalstis sāka "cenu karu". Tā ietekmē cenas noslīdējušas nepieredzēti zemu. Lai dažādu krīžu gadījumā armijas, mediķi, policija un citi dienesti nepaliktu bez iespējas pārvietoties, valstis veido degvielas rezerves. Tie, kas to var atļauties, veido savus uzkrājumus. Latvija iepērk pakalpojumu, ka krīzes brīdī degvielu piegādās privātās kompānijas, kas nodrošina krājumus. Kā intervijā Nekā personīga saka Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS) – krīzes brīžiem tas nav drošākais veids.

Baltijā sarūk degvielas cenas

Baltijas valstu galvaspilsētās šajā darba nedēļā degvielas cenas samazinājās, tostarp lielākais kritums bija vērojams Tallinā, kur degvielas cenas saruka par vairāk nekā 5%, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.

Ekvadorā izsludina ārkārtas stāvokli protestu dēļ

Ekvadoras prezidents Lenins Moreno ceturtdien izsludināja ārkārtas stāvokli saistībā ar protestiem, kuru dalībnieki visā valstī pauž neapmierinātību ar degvielas subsīdiju atcelšanu un kuru gaitā notikušas sadursmes un laupīšanas.

Rūpes par vidi maina tautsaimniecību

Latvijas iedzīvotājiem, iegādājoties degvielu un citas preces, ļoti būtisks izvēles kritērijs ir pēc iespējas zemāka cena, taču aizvien vairāk uzmanības tiek pievērsts arī tam, lai prece būtu draudzīga videi, Dienai teic SIA Neste Latvija valdes loceklis Armands Beiziķis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide