Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +16 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 2. augusts
Stefans, Normunds

Depresija

Sabiedrībā pieaug depresija

Pandēmija neatkāpjas, un klāt jau trešais vilnis. Aktualizējies ir jautājums par dažāda vecuma iedzīvotāju psihisko veselību un psiholoģisko noturību, kā arī senioru un bērnu veselību. Latvijas zinātnieki valsts pētījumu programmas projektā par Covid-19 epidēmijas ietekmi uz veselības aprūpes sistēmu un sabiedrības veselību Latvijā analizēja gan pandēmijas pirmā viļņa laikā, gan arī tikai nesen (novembrī) iegūtos datus. Kopumā piecos pētījumu projektos darbojās 66 epidemiologi, sabiedrības veselības eksperti, psihiatri, psihologi, ginekologi, seksuālās un reproduktīvās veselības speciālisti, pediatri, ģimenes ārsti, pedagogi un citi eksperti.

Sīkumi ikdienas uzlabošanai

Depresija un stress – divas moderno laiku ķibeles. Depresija – neapmierinātība ar pagātnes darbībām, stress – bažas par rītdienu. Nav noslēpums, ka milzīga neapmierinātība ar notiekošo valda sabiedrībā gan tepat, Latvijā, gan citviet pasaulē. Arī manis paša nemitīgās pārdomas par pagātni un nākotni mudināja ķerties klāt šai tēmai. Taču atrast risinājumu depresijai, stresam un citām ar mūsu garīgo un psiholoģisko labsajūtu saistītajām nebūšanām, izrādās, nav nemaz tik sarežģīti. Apzinātības metodes, meditācija, dažādas terapijas, elpošanas vingrinājumi un pat ēšanas veidi un diētas ir tie rīki, kurus var samērā vienkārši izmantot un kuri neprasa lielus ieguldījumus, toties var izrādīties pat ļoti efektīvi un ikdienā palīdzēt jebkuram.

Prāta veļu laiks - depresija

Senioriem depresija ir bieži sastopama, taču reti apspriesta parādība. Ir maldīgs uzskats, ka depresija ir normāls vecumdienu pavadonis, tāpēc tā nereti paliek nepamanīta, nenovērtēta un neārstēta. Psihiatri gan nenogurstoši uzsver - ar depresiju nav jāsamierinās nevienā vecumā un arī vecumdienās depresiju var efektīvi ārstēt.

Bērna niķi, pusaudža vecums vai tomēr nopietnāk – depresija?

Nereti no bērniem dzirdam: „Man ir depresija, liec mani mierā!” Kurā brīdī, dzirdot šādu frāzi no sava bērna, skolēna vai klasesbiedra, to uztvert nopietni un ko iesākt? Depresijas pazīmes un ieteikumus, kā rīkoties un palīdzēt, sniedz krīžu un konsultāciju centra Skalbes kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa.

Neārstēta depresija valstij ik gadu rada 68 mlj. latu zaudējumus

Neārstēta depresija ik gadu valstij rada zaudējumus 68 miljonu latu apmērā, liecina speciālistu aprēķini. Pērn rudenī sāktais darbs iedzīvotāju izglītošanā par depresiju ar kampaņu_ Uzveic depresiju! _jāturpina – gan depresija, gan tās ārstēšana joprojām ir saistīta ar aizspriedumiem un situācijas nopietnības nepietiekamu izvērtējumu, norādījuši eksperti.

Lady Gaga konsultēs depresijas māktos pusaudžus

Lady Gaga nolēmusi pievērsties depresijas un garīgu slimību mākto pusaudžu konsultēšanai. Pirms katras popdīvas uzstāšanās koncerttūres Born This Way ietvaros padomu īpašajā BornBrave autobusā varēs saņemt ikviens skumju mākts jaunietis, pavēstījusi dziedātāja.

Stenders vadītājs: Depresija ir kā slimība, kas skārusi ļoti daudzus arī Latvijā

Ziņu portālos izlasīju virsrakstu «Latvija nominēta par skaistāko valsti pasaulē». Sapriecājos. Negatīvo ziņu jūklī vēl viena pozitīvā. Tāda, kurai vajadzētu vienot. Tāda, kura varētu iedrošināt nomāktos būt vēl lepnākiem par piederību šai valstij. Tā arī jutos līdz brīdim, kad ieskatījos lasītāju komentāros. To bija samērā daudz, un tas saprotams, jo ziņa taču interesanta. Bet grūti izprast un samierināties ar to, kāpēc pat par šādu ziņu bija tik ārprātīgi daudz negatīvo komentāru.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide