Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Depresija

VM atklāj programmu pusaudžiem depresijas un pašnāvības riska mazināšanai

Lai pusaudži ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem laicīgi saņemtu palīdzību depresijas un pašnāvības riska gadījumos, Veselības ministrija (VM) kopā ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, nodibinājumu Bērnu slimnīcas fonds un Pusaudžu resursu centru (PRC) atklāj jaunu valsts apmaksātu pakalpojumu, portālam Diena.lv pavēstīja VM pārstāve Anna Strapcāne.

Nāvējošā aptauja: Instagram sekotāji Malaizijā nobalso par pusaudzes pašnāvību

Malaizijā kāda 16 gadus veca meitene padarījusi sev galu pēc tam, kad par to nobalsoja viņas sekotāji sociālajā vietnē Instagram, tādējādi izraisot plašas diskusijas par to, kā pasargāt Malaizijas jaunatni no šādas psiholoģiskās ietekmēšanas tīmeklī un kā kontrolēt potenciāli kaitniecisku saturu, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Prāta veļu laiks - depresija

Senioriem depresija ir bieži sastopama, taču reti apspriesta parādība. Ir maldīgs uzskats, ka depresija ir normāls vecumdienu pavadonis, tāpēc tā nereti paliek nepamanīta, nenovērtēta un neārstēta. Psihiatri gan nenogurstoši uzsver - ar depresiju nav jāsamierinās nevienā vecumā un arī vecumdienās depresiju var efektīvi ārstēt.

Bērna niķi, pusaudža vecums vai tomēr nopietnāk – depresija?

Nereti no bērniem dzirdam: „Man ir depresija, liec mani mierā!” Kurā brīdī, dzirdot šādu frāzi no sava bērna, skolēna vai klasesbiedra, to uztvert nopietni un ko iesākt? Depresijas pazīmes un ieteikumus, kā rīkoties un palīdzēt, sniedz krīžu un konsultāciju centra Skalbes kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Marija Ābeltiņa.

Neārstēta depresija valstij ik gadu rada 68 mlj. latu zaudējumus

Neārstēta depresija ik gadu valstij rada zaudējumus 68 miljonu latu apmērā, liecina speciālistu aprēķini. Pērn rudenī sāktais darbs iedzīvotāju izglītošanā par depresiju ar kampaņu_ Uzveic depresiju! _jāturpina – gan depresija, gan tās ārstēšana joprojām ir saistīta ar aizspriedumiem un situācijas nopietnības nepietiekamu izvērtējumu, norādījuši eksperti.

Lady Gaga konsultēs depresijas māktos pusaudžus

Lady Gaga nolēmusi pievērsties depresijas un garīgu slimību mākto pusaudžu konsultēšanai. Pirms katras popdīvas uzstāšanās koncerttūres Born This Way ietvaros padomu īpašajā BornBrave autobusā varēs saņemt ikviens skumju mākts jaunietis, pavēstījusi dziedātāja.

Stenders vadītājs: Depresija ir kā slimība, kas skārusi ļoti daudzus arī Latvijā

Ziņu portālos izlasīju virsrakstu «Latvija nominēta par skaistāko valsti pasaulē». Sapriecājos. Negatīvo ziņu jūklī vēl viena pozitīvā. Tāda, kurai vajadzētu vienot. Tāda, kura varētu iedrošināt nomāktos būt vēl lepnākiem par piederību šai valstij. Tā arī jutos līdz brīdim, kad ieskatījos lasītāju komentāros. To bija samērā daudz, un tas saprotams, jo ziņa taču interesanta. Bet grūti izprast un samierināties ar to, kāpēc pat par šādu ziņu bija tik ārprātīgi daudz negatīvo komentāru.

Pēcdzemdību depresija var piemeklēt katru

Bērniņa nākšana pasaulē katrā ģimenē ir nozīmīgs un prieka pilns notikums, kas apgriež jauno vecāku pasauli kājām gaisā. Jaunais dzīves posms atnes dažādas pārmaiņas, tostarp rada emocionālu piesātinājumu un spriedzi, ko izraisa atbildīgā vecāku loma. Diemžēl emocijas, kas parādās līdz ar mazuļa piedzimšanu, ne vienmēr ir tikai pozitīvas, un var parādīties pēcdzemdību skumjas, ko latvieši mēdz dēvēt arī par raudamajām dienām, vai pat depresija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide