Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Dievu mijkrēslis

Pauls Bankovskis par operu Dievu mijkrēslis: Mūzika lieliska, bet fināla nav

„Operā Dievu mijkrēslis mūzika skan lieliski, bet fināla nav,” tā par Riharda Vāgnera operas _Dievu mijkrēslis _iestudējumu Latvijas Nacionālajā operā saka rakstnieks Pauls Bankovskis. Līdzīgi par režisora Viestura Kairiša iestudējumu Dievu mijkrēslis saka arī rakstniece Andra Neiburga: „Muzikāli ārkārtīgi spēcīgs darbs, bet režija nepārliecināja - pārāk piezemēts risinājums.

Vāgners tevi neatlaiž

„Man ir ideāli, un tas ir mans spēks. Veiklie cilvēki bez ideāliem ir zaudētāji,” pirms operas Dievu mijkrēslis pirmizrādes uzsver režisors Viesturs Kairišs.Pēdējā laikā man atkārtojas sapnis, ka ir pirmizrāde, iestudējums ir šausmīgs un es neatceros, ka pats to būtu taisījis. Kad atmostos, liekas - vai tikai neesmu piemirsis par kādu stundu garu ainu.

Nacionālajā operā top Vāgnera operas Dievu mijkrēslis iestudējums

19. novembrī pirmizrādi piedzīvos Riharda Vāgnera operas Dievu mijkrēslis iestudējums, kas noslēgs vērienīgāko Latvijas Nacionālās operas (LNO) projektu - R. Vāgnera tetraloģijas _Nībelunga gredzens _iestudēšanu.Kā portālam Diena.lv pavēstīja LNO komunikāciju daļas vadītāja Inga Vasiļjeva, jauniestudējuma muzikālais vadītājas un diriģents ir Korneliuss Meisters, režisors Viesturs Kairišs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ieva Jurjāne.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide