Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 27. februāris
Līva, Līvija, Andra

Dita Lūriņa

Foto: LU Botāniskajā dārzā sācies gaismas festivāls Ziemas nedarbi

LU Botāniskajā dārzā sācies gaismas festivāls Ziemas nedarbi, kurā apskatāmas vairāk nekā 15 dažādas gaismu instalācijas. Instalāciju satura veidošanā iesaistījušies Latvijas teātru aktieri, Latvijas gaismu mākslinieki un mākslīgais intelekts. Instalācijās redzama gaisma tās visdažādākajās izpausmēs, dzirdama Latviešu autoru bērnu dzeja.

Radioteātrī iestudēts Dzintara Tilaka romāns Šausmiņa

Latvijas Radio Radioteātris piedāvā pirmatskaņojumu – Dzintara Tilaka romāna Šausmiņa uzvedumu sešās daļās. Pirmā epizode lineārajā apraidē būs klausāma jau svētdien, 24. jūlijā, plkst. 10.35 Latvijas Radio 1 kanālā, kā arī Latvijas Radio mājaslapā un mobilajā lietotnē.

Izrādes Ķiršu dārzs recenzija. Atbilde jebkuram laikam

Antona Čehova lugas Ķiršu dārzs jauniestudējumā Liepājas teātrī režisore Dita Lūriņa nav aizgājusi prom no Čehova. Citātu, metaforu un vērojumu kopums ir ļāvis atrast izrādei sava veida vispārinājumu, kas atbilst viņas ieteiktajam lugas žanra apzīmējumam "rēgu sonāte"

Aizejošais laikmets

"Pirmo reizi esmu situācijā, kad veidoju izrādi kopā ar aktieriem, kurus nepazīstu. Tā man ir jauna pieredze. Aktieru ansamblis ir kā putna bērni, kas jābaro – ar garīgo maizi. Vajag iedot milzīgi daudz intelektuālās un emocionālās informācijas, lai aktieris varētu sākt strādāt. Un kas ne mazāk svarīgi, viņi ir jāiedvesmo un jāaizrauj ar ideju," saka aktrise un režisore Dita Lūriņa.

Lūriņa šņorbēniņos

Nacionālā teātra prīma Dita Lūriņa-Egliena jubilejā uzdāvina sev brīvību, stāsta par samīlēšanos igauņos, uzglūnētājiem uz Liepājas robežas un to, kā viņa aizmirsusi elpot.

Sarunās Smiļģa kabinetā piedalīsies aktrise Dita Lūriņa

Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 17. augustā plkst.18 piedalīsies apmeklētāju iecienītajās Sarunās Smiļģa kabinetā, lai stāstītu par savu darbu Nacionālajā teātrī, par lomām, kolēģiem un radošā darba savdabību, informēja pasākuma organizators Jānis Siliņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide