Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dzeja

Andis Surgunts. Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm

Mākslinieku apvienība Orbīta laidusi klajā dzejnieka Anda Surgunta grāmatu Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm, kurā publicēta autora dzeja, kas tapusi laika posmā no 2003. līdz 2018. gadam, informēja grāmatas veidotāji.

Iznākusi Artūra Puntes dzejas grāmata

Mākslinieku apvienība Orbīta laidusi klajā dzejnieka Artūra Puntes grāmatu Jērcēnu pagasta nezāļu herbārijs. Grāmata radīta kā patstāvīgs mākslas objekts, kur teksts ir tikai viena no mākslas darba sastāvdaļām.

Juris Kronbergs. Uz balkona/ bet ja visu laiku…

Izdevniecība Dienas Grāmata ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu klajā laidusi Jura Kronberga jaunāko dzejoļu grāmatu Uz balkona/ bet ja visu laiku... – divus dzejas krājumus, iesietus vienos vākos, informē Dienas Grāmata mārketinga speciāliste Ieva Grabe.

Dzejnieks, kura nav

Miša Seļifanovs raksta neierastu dzeju, vienā pantā liekot dejot gan krievu, gan latviešu valodai. Miša internetā ap sevi savācis krietnu fanu pulku, taču reti kurš zina, ka viņš patiesībā neeksistē un ir vien kādas personas izlolots projekts.Fragments no intervijas: Kāpēc tu negribi rādīt savu patieso seju? Pirmkārt, kad sāku rakstīt, gribēju, lai cilvēks, kas lasa, saskaras ar dzeju, nevis ar mani kā personību.

Kultūrpētnieks: Latvijā cilvēki joprojām baidās no alternatīva viedokļa

Latvijā pēc 25 neatkarības gadiem cilvēki joprojām baidās no alternatīva viedokļa, taču situāciju varētu mainīt redzama vidusšķira un sociāldemokrātisku partiju esamība, tā publiskajā diskusijā Ko nedrīkst darīt mākslā? pauda kultūrpētnieks Deniss Hanovs.Pētnieks skaidroja, ka Latvijā nav izveidojies kreisais spārns, piebilstot, ka partiju Saskaņas centrs par tādu noteikti nevar uzskatīt, jo tas esot projekts, kas saistīts ar ekonomiskajām un biznesa interesēm.

Jaunatnei dzeja joprojām interesē

Latvijas kultūras dzīvē septembris jau izsenis paiet dzejas zīmē. To zina ne vien kultūras nozares darbinieki, bet arī skolēni un skolotāji visā Latvijā. Taču šogad, divu latviešu diženāko dzejnieku Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā, vērts izpētīt, vai jaunieši vēl joprojām vārsmo un pantu kalējus tur cieņā vai tomēr uzskata, ka dzejai īstā vieta ir vecmāmiņas grāmatplauktā.

Izrādes Dzeja recenzija. Intīmās daļas

Nebīstaities, Dzejā Jaunajā Rīgas teātrī neviens skatītājus "nespiež iemīlēt" dzejas metrus amfibrahiju, jambu, horeju, daktilu un anapestu, klāt pieķerot Raini ar visām parpalām

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide