Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

E-cigaretes

Aktīvāk jāmazina smēķēšana

Neskatoties uz dažādiem tabakas izstrādājumu aprites un smēķēšanas ierobežojumiem, kā arī pastāvīgi augošo akcīzes nodokli, Latvijā joprojām saglabājas augsts tabakas un nikotīna lietotāju īpatsvars.

Ar e-cigaretēm saistīto nāves gadījumu skaits ASV sasniedz 18

Ar elektronisko cigarešu lietošanu (veipošanu) saistīto nāves gadījumu skaits ASV ir pieaudzis līdz 18, savukārt pacientu skaits ar smagu plaušu slimību, kas saistīta ar veipošanu, ir sasniedzis 1080, ceturtdien paziņoja ASV veselības aizsardzības iestādes.

E-cigaretes krustugunīs

Pašlaik Latvijā nav e-cigarešu un tajās lietojamo šķidrumu tiesiskā regulējuma, taču tas jau drīzumā var mainīties - elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumiem varētu piemērot akcīzes nodokli, turklāt, tāpat kā parastajām cigaretēm, noteikt reklāmas un lietošanas ierobežojumus, pirmdien vēstīja laikraksts Dienas Bizness.

E-cigarešu nozari saviļno patentu kari

Šogad Pasaules Veselības organizācija (PVO) izplatīja ziņojumu ar nosaukumu Elektroniskās nikotīna piegādes sistēmas (ENPS), tajā norādīts, ka e-cigarešu izplatība ieguvusi epidēmijas mērogus un ka atsevišķās valstīs elektroniskās smēķēšanas industrijas apmēri, atbilstoši dažām prognozēm, jau 2017. gadā varētu pārsniegt tradicionālās smēķēšanas apgrozījumu un apmērus, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide