Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +1 °C
Viegls lietus
Svētdiena, 15. decembris
Jana, Johanna, Hanna

E-cigaretes

Aktīvāk jāmazina smēķēšana

Neskatoties uz dažādiem tabakas izstrādājumu aprites un smēķēšanas ierobežojumiem, kā arī pastāvīgi augošo akcīzes nodokli, Latvijā joprojām saglabājas augsts tabakas un nikotīna lietotāju īpatsvars.

Pētījums: Latvijā joprojām augsts smēķētāju īpatsvars, trūkst informācijas par smēķēšanas alternatīvām

Neskatoties uz dažādiem tabakas izstrādājumu aprites un smēķēšanas ierobežojumiem, kā arī pastāvīgi augošo akcīzes nodokli, Latvijā joprojām saglabājas augsts tabakas un nikotīna lietotāju īpatsvars. To apliecina otrdien konferencē par smēķēšanas kaitējuma mazināšanas perspektīvām Bezdūmu sabiedrības veidošana Latvijā prezentētais pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar šā gada oktobrī veiktais pētījums Bezdūmu tabakas produktu attīstības perspektīvas Latvijā.

E-cigaretes krustugunīs

Pašlaik Latvijā nav e-cigarešu un tajās lietojamo šķidrumu tiesiskā regulējuma, taču tas jau drīzumā var mainīties - elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumiem varētu piemērot akcīzes nodokli, turklāt, tāpat kā parastajām cigaretēm, noteikt reklāmas un lietošanas ierobežojumus, pirmdien vēstīja laikraksts Dienas Bizness.

E-cigarešu nozari saviļno patentu kari

Šogad Pasaules Veselības organizācija (PVO) izplatīja ziņojumu ar nosaukumu Elektroniskās nikotīna piegādes sistēmas (ENPS), tajā norādīts, ka e-cigarešu izplatība ieguvusi epidēmijas mērogus un ka atsevišķās valstīs elektroniskās smēķēšanas industrijas apmēri, atbilstoši dažām prognozēm, jau 2017. gadā varētu pārsniegt tradicionālās smēķēšanas apgrozījumu un apmērus, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Pretēji Eiropai Latvijā plānots aizliegt elektronisko cigarešu tirdzniecību

Pāris soļu Eiropai pa priekšu - tā varētu raksturot gaidāmo situāciju Latvijā attiecībā uz elektronisko cigarešu regulējumu. Lai gan Eiropas Savienībā (ES) tās nav aizliegts tirgot un šādu regulējumu arī nav plānots ieviest, tomēr Latvijā strādā pie tā, lai šo cigarešu realizācija valstī tiktu aizliegta. Galvenais arguments - iedzīvotāju veselība. Izstrādātais likumprojekts gan vēl nav nonācis Saeimas gaiteņos un, iespējams, tā ceļš vēl būs ilgs, īpaši ņemot vērā lielos nozares iebildumus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide