Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 19. jūlijs
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

E-cigaretes

SIA Ecodumas veikalos izņem preci vairāku desmitu tūkstošu eiro apjomā

Izpildot tiesas spriedumu, šonedēļ SIA Ecodumas veikalos tika izņemta prece vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Pieaicinot tiesu izpildītājus un Valsts policijas darbiniekus, preces izņemšana notikusi 25 no 27 uzņēmuma veikaliem Rīgā, Liepājā, Valmierā un citās Latvijas pilsētās, tajā skaitā, muitas akcizēto preču noliktavā, informēja SIA Pro Vape biroja vadītāja Līga Zolberga.

Aicina izvērtēt resursu pietiekamību policijā un VID, lai cīnītos ar sagaidāmo nelegālā tirgus pieaugumu

Paužot bažas par Latvijas tiesībsargājošo iestāžu spējām nodrošināt efektīvu cīņu ar nelegālā tirgus pieaugumu, nodokļu ieņēmumu samazinājumu valsts budžetā un bīstamu produktu nonākšanu tirgū, Bezdūmu nozares asociācija (BNA) ir vērsusies pie Valsts policijas un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadības, aicinot izvērtēt finanšu un cilvēkresursu pietiekamību strauja nelegālā tirgus pieauguma gadījumā.

E-cigarešu melnais tirgus ir bīstams

Virkne pasaules valstu – tostarp Latvija – joprojām cenšas rast atbilstošo noregulējumu e-cigarešu tirdzniecībai. Daudzās valstīs sākotnēji pieeja bijusi vienkārša – aizliegt, maksimāli ierobežot. Taču tas atkārtoti novedis pie melnā tirgus uzplaukuma sociālajos tīklos, ļaujot tirgū ieplūst neticami kaitīgiem produktiem, kuri turklāt šādi kļūst ļoti pieejami nepilngadīgajiem.

Cigaretēm un plaušu vēzim Latvijā ir senas tradīcijas

Visiem zināms, ka latviešiem ir daudz lielisku tradīciju. Mums ir latvju dainas, Dziesmu un deju svētki, Jāņi, kapu svētki, Latgales podniecība, lībiešu un suitu kultūras, un vēl, un vēl. Tomēr pirms kāda laika Veselības ministrija definēja vēl kādu senu latviešu tradīciju – tā ir tabakas cigarešu smēķēšana.

NĒ – klase izaicinājumā – tikai uzvarētāji!

No 8. līdz 19. maijam Pusaudžu dienu ietvaros norisinājās izaicinājuma projekts NĒ – veipošanai, JĀ – ceļojumam. Tajā par galveno balvu – trīs dienu ceļojumu uz Igauniju – sacentās 6.–12. klašu skolēni un tehnikumu audzēkņi, kas bija vienojušies par mērķi 12 dienas visiem atteikties no veipošanas un nesmēķēt. Projektā pieteicās 152 klases, bet līdz galam pārbaudījumu izturēja 85.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide