Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ēdināšana skolās

Izglītības iestāžu ēdinātāji: Bez valsts atbalsta vairāk nekā 7000 cilvēku būs jāstājas bezdarbnieku rindā

Paziņojumā medijiem Izglītības iestāžu ēdinātāju asociācija norāda, ka kopš valdības 12.marta lēmuma par ārkārtas situāciju izglītības iestāžu ēdināšana ir pirmā tautsaimniecības apakšnozare, kura ir pilnībā apturēta savā darbībā. Ēdinātāji aicina valdību laikā, kad nozares darbība ir pārtraukta līdz ar skolu un augstākās izglītības iestāžu slēgšanu, segt algu izmaksas.

Vairāk dārzeņu, mazāk kompota

Jau no 1. septembra plānotas izmaiņas skolu un bērnudārzu ēdienkartēs. Būšot vairāk dārzeņu, ogu un piena produktu, mazāk kartupeļu, rupjmaizes un kompota. Tiks pieļauta arī veģetāra ēdienkarte.

Izglītības iestāžu ēdinātājiem daudz prasību; izpildi kontrolēt grūti

Jautājums par ēdināšanu izglītības iestādēs kļūst aktuāls ik pa laikam, jo arī izmaiņas noteikumos ir samērā bieži. Pie samazinātā sāls un cukura daudzuma ēdienos jau esot pierasts, tāpat vairs nav skaļu iebildumu pret pieejamo produktu klāstu skolas kafejnīcās, taču daļai ēdinātāju problēmas ir arī ar sen pieņemtu normu izpildi. To ievērošanu ir grūti pārbaudīt arī kontrolējošajām iestādēm, piektdien lasāms laikrakstā Diena.

Ēšanas brīvība

Arī ēšana ir jautājums par brīvību – vismaz tā secināms no tiesas sprieduma par to, kā saprotami noteikumi par bērnu ēdināšanu skolās un bērnudārzos. SestDiena pēta, cik pamatota ir gadiem pierastā kārtība, cik – vecāku un atsevišķu izglītības iestāžu vēlme to mainīt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide