Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

Eifeļa tornis

Dzelzs dāma pār Parīzi

Pirms 135 gadiem oficiāli tika atklāts Parīzē uzbūvētais vairāk nekā 300 metru augstais tornis, kas kalpoja kā ieejas vārti 1889. gada Pasaules izstādes teritorijā. Kopš tā laika celtne, kas nosaukta tās galvenā būvnieka Gustava Eifeļa vārdā, kļuvusi par neatņemamu Parīzes ainavas sastāvdaļu un tūristu magnētu.

Žurnāls: Parīzes Eifeļa tornim nepieciešama pilnīga restaurācija

Parīzes Eifeļa tornis ir sarūsējis un tam nepieciešams kapitālais remonts, bet tā vietā, gatavojoties Francijas galvaspilsētā paredzētajām 2024.gada olimpiskajām spēlēm, tornim tiek uzklāta kosmētiska krāsas kārta par 60 miljoniem eiro, vēsta franču žurnāls Marianne.

Eifeļa tornis atkal atvērts apmeklētājiem

Sākot ar trešdienu, interesentiem atkal atvērts Parīzes Eifeļa tornis, tomēr vienīgi tiem, kas paši ir gatavi kāpt pa torņa kāpnēm, ir apvilkuši maskas un sasnieguši 11 gadu slieksni.

Eifeļa torni no teroristiem aizsargās ar stikla sienām

Parīzes Eifeļa torņa un tā apmeklētāju aizsardzībai no teroristu uzbrukumiem ap šo populāro objektu drīzumā būs uzbūvēta bieza un ložu necaurlaidīga stikla siena un metāla žogs, vēsta AFP.

Streika dēļ slēgts Eifeļa tornis

Apsargu streika dēļ piektdien Parīzē slēgts Eifeļa tornis, paziņojušas arodbiedrības un uzņēmums, kas apsaimnieko torni.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide