Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +13 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Ekstrēmisms

Labējie ekstrēmisti rada draudus vācu politiķiem

Kaseles apgabala Hesenē vadītāja nogalināšana mēneša sākumā un nāves draudu nosūtīšana vairākiem citiem atbalstu migrantiem izteikušiem politiķiem pagājušajā nedēļā Vācijā ir izraisījusi bažas par labējo ekstrēmistu aktivitāšu pāraugšanu no naidu kurinošiem paziņojumiem nāvējošā rīcībā, vēsta Deutsche Welle. Slepkavība ir iezīmējusi pirmo reizi kopš septiņdesmitajiem gadiem, kad amatā esošs politiķis Vācijā ir nogalināts tieši politisko uzskatu dēļ.

Vācijā aizliedz kreiso ekstrēmistu vietni

Vācijā aizliegta lielākā kreiso ekstrēmistu tīmekļa vietne, jo amatpersonas konstatējušas, ka tās nolūks un darbība ir pretrunā ar krimināllikumu. Vietne linksunten.indymedia.org slēgta, jo sēja naidu pret citādiem viedokļiem un pret valsts pārstāvjiem, preses konferencē piektdien norādīja iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs.

Čehijas ekstrēmistu grupējumi no čigāniem pārmetas uz musulmaņiem

Čehijas galēji labējie grupējumi no uzbrukumiem čigāniem pagājušā gadā pārorientējušies uz vēršanos pret islāmu, taču labējo radikāļu aprindas joprojām ir sadrumstalotas, savā tīmekļa vietnē vēsta iekšējais izlūkdienests BIS.Savā ikgadējā ziņojumā BIS arī norāda, ka kreiso ekstrēmistu aktivitātes līderu trūkuma dēļ pērn nav mainījušās, salīdzinot ar situāciju 2013.

Kreisie ekstrēmisti Turcijā par ķīlnieku sagrābuši prokuroru; policija sāk atbrīvošanas operāciju

Bruņota kreiso ekstrēmistu banda otrdien Turcijā par ķīlnieku sagrābusi prokuroru, kurš izmeklē apstākļus, kādos gājis bojā kāds pret valdību noskaņots protestētājs.Teroristi piedraudējuši prokuroru nogalināt, ja netiks pildītas viņu prasības.Turcijas policija sākusi operāciju ķīlnieku atbrīvošanai, cenšoties triecienā ieņemt biroju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide