Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 5. augusts
Osvalds, Arvils

ERGO

Jauna pieeja un izrāviens dzīvības apdrošināšanā

Covid-19 un ar tās apkarošanu izraisītā iedzīvotāju paradumu maiņa kļuvusi par mūsdienu ekonomikas spoguli. Kamēr daļa tautsaimniecības nozaru ir nonākušas dziļā krīzē, tikmēr citas aizvien spēj ģenerēt izaugsmi. Līdzīgi procesi ir novērojami arī apdrošināšanā – kamēr ar pārvadājumiem un ceļošanu saistīto apdrošināšanas veidu parakstītās prēmijas sarukušas, tikmēr dzīvības un veselības apdrošināšanā ir vērojams kāpums. Pieaugot ekonomiskajai nenoteiktībai pasaulē un rodoties grūtībām paredzēt tālāko attīstību, lielāka interese ir arī par dažādu risku apdrošināšanu. Par to, kādas norises piedzīvojis apdrošināšanas tirgus Covid-19 pandēmijas laikā, stāsta kompānijas Ergo valdes locekle Baltijā Ingrīda Ķirse.

Īpašuma apdrošināšana pieaug lēni

"Īpašumu apdrošināšanas segmentā pieprasījuma un parakstīto prēmiju apjoma ziņā izaugsme saglabājas pavisam neliela," atzīst ERGO Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš. Saskaņā ar Latvijas Apdrošināšanas asociācijas datiem 2015. gadā īpašumu apdrošināšana pēc parakstīto prēmiju apmēra bija tikai 13,7% no kopējā apdrošināšanas tirgus, bet pieaugums attiecībā pret iepriekšējo gadu - tikai 3,2%.

Re&Re risks būs augsts

Zolitūdes Maxima projektu abās kārtās bija apdrošinājusi kompānija Ergo. Lielveikals, ziemas dārzs uz tā jumta, jaunbūvētā daudzdzīvokļu ēka, kā arī būvnieka civiltiesiskā atbildība kopā tika apdrošināta teju par 11 miljoniem eiro. Pagaidām vēl notiek izmeklēšana, cik lielā mērā vainīga ir Re&Re un kādos apjomos apdrošināšanas kompensācija tiks izmaksāta, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Apdrošinātājs: Par 72,5% palielinājies negadījumu skaits ar būvniecības spectehniku

Pēdējo piecu gadu laikā pakāpeniski pieaudzis zaudējumu pieteikumu skaits saistībā ar būvniecības spectehniku. Pērn fiksēts par 72,5% vairāk pieteikumu, kā 2011.gadā, liecina apdrošināšanas kompānijas ERGO dati.  ERGO pārstāvis Edgars Gertners informē, ka 2012.gadā šajā segmentā kompensācijās izmaksāti 520 tūkstoši eiro.

Visbiežāk avārijas izraisa Kawasaki, Honda, Yamaha un _Suzuki _markas motociklu īpašnieki

Retāk ceļu satiksmes negadījumos iekļūst tie moto braucēji, kuri pārvietojas ar čoperiem un ir moto klubu biedri. Savukārt moto braucēji bez klubu piederības un tie, kuri pārvietojas ar baikiem, ceļu satiksmes negadījumos iekļūst daudz biežāk, lielākoties agresīvas braukšanas dēļ, liecina apdrošināšanas kompānas ERGO novērojumi.

ERGO parakstītās apdrošināšanas prēmijas Baltijā pārsniedz 95 miljonus latu

Saskaņā ar Starptautisko finanšu pārskatu standartu (IFRS), 2011. gadā ERGO apdrošinātāju grupas parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijā sasniedz 138,2 miljonus eiro (95,1 miljonus latu) un peļņa - 3,6 miljonus eiro (2,5 miljonus latu). Kopumā pērn apdrošināšanas atlīdzībās klientiem Baltijā ERGO izmaksāja vairāk kā 82,3 miljonus eiro (56,7 miljonus latu).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide