Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 15. augusts
Dzelde, Zenta, Zelda

Gada dzīvnieks

Gada dzīvnieks – vismazākais plēsējs pasaulē

Par gada dzīvnieku Latvijas Nacionālais dabas muzejs pasludinājis vismazāko plēsēju pasaulē – zebieksti. Lai arī maza, tā tomēr ir ņipra medniece ar spēcīgu sakodienu. Ja izdodas to pamanīt, jāpriecājas, jo redzēt (un arī nešauboties atpazīt) kustīgo zebieksti dabā paveicas retajam.

Godā celta kuplaste

Par 2018. gada dzīvnieku iedzīvotāji atzinuši parasto vāveri.

Gada dzīvnieks 2018 – parastā vāvere

Gada dzīvnieks 2018 balsojumā uzvarējusi parastā vāvere (Sciurus vulgaris), kas ir vienīgā Latvijas savvaļā sastopamā vāveru suga. Dabas muzejā atklāts gada dzīvnieka informācijas stends un pirmais parastajai vāverei veltītais pasākums – ģimenes diena – notiks jau 27. janvārī, vēsta muzejs.

Gada dzīvnieks 2017 – zutis

Zutis (Anguilla anguilla) ir viena no neparastākajām zivju sugām Latvijā, ierakstīta Starptautiskās dabas un dabas resursu aizsardzības savienības Sarkanajā grāmatā un ir vienīgā vietējā zivju suga, kas nārstot dodas uz vairāk nekā 5000 kilometru tālo Sargasu jūru Atlantijas okeānā, portālu Diena.lv informēja Latvijas Dabas muzeja Polīna Šķiņķe.

Gada dzīvnieks - āpsis

Par 2016. gada dzīvnieku izvēlēts āpsis (Meles meles), kas ir viens no lielākajiem plēsēju kārtas sermuļu dzimtas dzīvniekiem Latvijā.

Gada dzīvnieks 2015 - meža cūka

Par 2015. gada meža dzīvnieku nominēta meža cūka, portālu Diena.lv informēja Latvijas Dabas muzeja pārstāve Jolanta Bimbare.

Dabas muzejā atklāta fotoizstāde Vilks Igaunijā

Lai godinātu pelēko vilku, Latvijas Gada dzīvnieku 2014, Dabas muzejā atklāta izglītojoša fotoizstāde Vilks Igaunijā, kurā skatāmas mūsu ziemeļu kaimiņu zemē novērotās un fiksētās liecības par vilku gaitām, portālu Diena.lv informēja Latvijas Dabas muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.Igaunijā, līdzīgi kā Latvijā, vilks joprojām ir pretrunīgi vērtēts dzīvnieks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide