Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Galda spēles

Galda spēle Populists - Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2019 uzvarētājs Latvijā

Par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2019 nacionālo uzvarētāju Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzinusi Latvijas Debašu asociācijas QUO Tu domā? izstrādāto galda spēli Populists. Tālāk projekts sacentīsies ar citu Eiropas Savienības (ES) valstu nacionālajiem uzvarētājiem. Visas Eiropas uzvarētājus paziņos apbalvošanas ceremonijā šī gada 28. maijā Āhenē, Vācijā, portālu Diena.lv informēja Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa - Znota. Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas uzvarētājs iegūs naudas prēmiju 7500 eiro apmērā, otrās vietas ieguvējs - 5000 eiro, bet trešais labākais - 2500 eiro.

Lai Cirks un Monopols krāj putekļus

Pastāv uzskats, ka spēle varētu būt pat vecāka par valodu. Dzīvnieku mazuļi, gatavojoties pieaugušo dzīvei, proti, pārtikas ieguvei, savā starpā cīkstas. Tāpat arī cilvēki – gan lieli, gan mazi – labprāt brīvo laiku pavada spēlējoties – daži dod priekšroku fiziskām aktivitātēm, bet citi prāta kustināšanai, piemēram, spēlējot galda spēles.

Vairāk spēlē "lielie puikas"

Kā pretstats sociālo tīklu invāzijai mūsu dzīvē uzplaukumu piedzīvo kaut kas tik arhaisks kā galda spēles, kur cilvēki meklē pavisam īstus, nevis virtuālus domubiedrus.Laikā, kad aizvien mazāk procesos ar ārpasauli ir nepieciešama fiziska klātbūtne, cilvēki tomēr tiecas meklēt ieganstus, lai kopā pavadītu laiku arī fiziski - kā citādi skaidrot spējo galda spēļu popularitāti, kas jau labu brīdi vairs nav tikai kautrīgu gīku aizraušanās? Vēl gadsimta sākumā plauka un zēla interneta saloni, kas pulcēja tūkstošiem datorspēļu dāvātās spriedzes atkarīgu pusaugu zēnu, tagad šis ir tas brīdis, kad savu zelta laikmetu piedzīvo galda spēles.

Skolotāj, uzspēlēsim Elektriķus?

Kāpēc sarežģītas lietas nevarētu apgūt vienkāršā formā? Un kāpēc gan skolā neizmantot cilvēkam raksturīgo patiku pret spēlēšanos - līdzīgi, kā tas tiek darīts biznesā, kur uzņēmējdarbības prasmes nereti tiek apgūtas spēlēs un simulācijās?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide