Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Garīgās mūzikas festivāls

Vispirms jānotic pašam sev. Saruna ar slovēņu komponistu Mateju Kastelicu

"Ja kāds vēlas kam ticēt – Dievam, reliģijai, godājamai sabiedrībai, cilvēkam vai pat mīlestībai –, tad viņam vispirms jānotic pašam sev," ieradies Rīgā pirms speciāli Mārim Sirmajam un Valsts akadēmiskajam korim Latvija komponētās mesas Lux et Origo (Gaisma un avots) pirmatskaņojuma 26. Garīgās mūzikas festivālā Rīgā, teica slovēņu komponists Matejs Kastelics.

Ģertrūdes baznīcā tiks pirmatskaņotas Šipkēvica, Tigula, Aperānes un Skuķes kompozīcijas

19. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā 24. augustā vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā notiks pirmatskaņojums Jāņa Šipkēvica, Raimonda Tigula, Daces Aperānes un Evijas Skuķes jaunajām kompozīcijām, kurās kopā ar diriģentu Māri Sirmo un akadēmisko kori Latvija tiks izdziedāti personiski stāsti, atziņas un pārdomas par katra cilvēka attiecībām ar Dievu, informē pasākuma organizatori.

Kaspars Zemītis uzrakstījis Mesu korim Latvija un ģitārai

"Šodien garīguma nav daudz. Mēs visi skrienam nopelnīt naudu, un tad, kad kāds sāk meklēt garīgumu, tas bieži vien tiek aizstāts ar intelektu. Tā ir milzu problēma: cilvēki garīgumu aizstāj ar zināšanām, tāpat kā viņi mēdz aizstāt mīlestību un draudzību ar citām lietām." Šāds - visai neglaimojošs - ir ģitārista Kaspara Zemīša vērojums par dzīvi un sabiedrību mūsdienu pasaulē.

Sācies 17. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

Jau 17. reizi Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais aicina uz Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, kas šogad norisināsies līdz 11. septembrim, informēja kora pārstāve Ieva Vītiņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide