Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Gatis Šmits

Un tad mašīna aizlidoja. Izrādes Meklējot Spēlmani recenzija

Režisora Gata Šmita izrādes Meklējot Spēlmani fokuss ir negaidīts, oriģināls un iepriecinošs – nevis restaurēt reiz bijušu un zudušu teātra notikumu, bet gan pētīt personības, zīmes un apstākļus, kas netieši šo notikumu izraisījuši.

Viņi mina tās pašas kāpnes. Intervija ar režisoru Gati Šmitu

"Runāt par izrādi Spēlē, Spēlmani! nav īpaši lielas nozīmes, netiksim nekur tuvāk. Bet, ja ir runa par brīnumu, – jā, brīnums tur bija," saka režisors Gatis Šmits, kurš izrādi bērnībā redzējis vismaz septiņas reizes.

Ciklā Simtgade un vēl piedalīsies spēlfilmas 1906 režisors Gatis Šmits

Sarunu un filmu ciklā Simtgade un vēl trešdien, 14. februārī 18 LNB Ziedoņa zālē sarunāsies režisors Gatis Šmits un kinokritiķe Dita Rietuma – par topošo Simtgades spēlfilmu 1906 un par Šmita debiju kinorežijā, komēdiju Seržanta Lapiņa atgriešanās (2010), kas tiks demonstrēta seansā pēc sarunas, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

JRT notiks Gata Šmita Kārkli pirmizrāde

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē 7. decembrī pirmizrādi piedzīvos Gata Šmita iestudējums Kārkli, pavēstīja teātra pārstāve Daiga Bināne.

JRT nākamajā sezonā seši jauniestudējumi

Gaidāmā Jaunā Rīgas teātra (JRT) sezona būs pēdējā pirms lielajām pārmaiņām, šodien sacīja JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

Konkursa Latvijas filmas Latvijas simtgadei noslēgumā finansējums piešķirts 16 filmām

Konkursā Latvijas filmas Latvijas simtgadei noslēgumā finansējums piešķirts 16 pilnmetrāžas projektiem – sešām spēlfilmām, astoņām dokumentālajām un divām animācijas filmām, kuru ražošana sāksies 2016. gadā, bet pirmizrādes gaidāmas 2018. gadā, informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide