Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Ģenerālprokurors

Saeima maina ģenerālprokurora atlases kārtību

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, ar kuriem mainīta ģenerālprokurora atlases kārtība. Uz ģenerālprokurora amatu varēs pretendēt visu līmeņu tiesu tiesneši un visu amatu prokurori ar atbilstošu darba stāžu, tādējādi paplašinot iespējamo kandidātu loku.

Uz ģenerālprokurora amatu kandidēt varētu arī Lemberga krimināllietas prokurors Juriss

Gada vidū beidzas ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera amata pilnvaru termiņš. Tas ir viņa otrais termiņš, tāpēc saskaņā ar likumu ir jāmeklē jauns ģenerālprokurors. Latvijas Televīzijas raidījums de facto vēsta, ka iespēju startēt konkursā jau apsver vairāki prokurori, arī Juris Juriss, kurš ir viens no valsts apsūdzības uzturētājiem Aivara Lemberga krimināllietā.

Bordāns joprojām uzskata, ka ir nepieciešams vērtēt Kalnmeiera darbu

Valsts kontroles konstatētie pārkāpumi bija pietiekami, lai rosinātu pārbaudi ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, ar preses sekretāra Andra Vitenburga starpniecību aģentūrai LETA pastāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Kalnmeiers: Peļņa no cilvēku kontrabandas ir tik liela, ka sodi pārkāpējus neatturēs

Patlaban Krimināllikumā paredzētie sodi par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai ir simboliski un tie ir jāpalielina, tomēr peļņa no šīs nodarbes ir tik liela, ka nekādi sodi neatturēs personas no šī nozieguma izdarīšanas, pauž ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.Kalnmeiers ar Ģenerālprokuratūras preses sekretāres Kristīnes Sutuginas starpniecību aģentūrai LETA norādīja, ka nevienu noziedzīgu nodarījumu nevar apkarot tikai ar bargu sodu.

KNAB nekonstatē nelikumības saistībā ar Kalnmeiera dalību Skonto būves īpašnieku organizētās medībās

Izvērtējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā esošo informāciju saistībā ar ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera piedalīšanos uzņēmuma Skonto būve īpašnieku organizētajās medībās, nav konstatētas likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteikto ierobežojumu pārkāpumu pazīmes, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Kalnmeiers gatavs pretendēt uz otru termiņu ģenerālprokurora amatā

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers šodien prokuratūras gada pārskata sanāksmē atzina, ka būtu gatavs kandidēt uz otru termiņu ģenerālprokurora amatā.Kā šodien izteicās Kalnmeiers, pats viņš sevi kā fiziska persona atbildīgajam amatam nepieteiks, savukārt Ģenerālprokurora padomei viņš ir gatavs ļaut to darīt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide