Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +12 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 4. jūnijs
Sindija, Sintija, Elfrīda

Gunārs Binde

Binde valsts simtgadē vēlas atklāt Latvijai nezināma fotogrāfa vārdu

Leģendārais fotomākslinieks Gunārs Binde valsts simtgadē nolēmis Latvijai atklāt līdz šim nezināma fotogrāfa vārdu. Jāņa Šmita unikālajās bildēs, no kurām Binde vēlas izveidot grāmatu, redzams, kā pirms simts gadiem izskatījās, piemēram, Latvijas lauki un cilvēki, svētdien vēstīja telekanāla LNT raidījums Ziņu TOP 10. Kasti ar nezināmā autora stikla platēm Binde septiņdesmito gadu beigās atradis kādā pamestā mājā. Fotomākslinieks šogad materiālus sācis apstrādāt un bijis pārsteigts par atklāto.

Gunārs Binde joprojām formā

Vitāls vīrietis ar Latvijā zināmu vārdu un fotokameru rokās, kurš tikko nosvinējis 80.jubileju - tāds ir Gunārs Binde.Lai gan fotomākslinieka Gunāra Bindes melnbaltajā rokrakstā jau daudzus gadu desmitus iemūžināta simfonija sievietes skaistumam, viņa fotoobjektīva acs noskatījusi arī citas pasaules parādības.

Sanktpēterburgā atklāj fotomākslinieka Gunāra Bindes izstādi

4. aprīlī Sanktpēterburgā mākslas galerijā Rachmaninov dvorik tika atklāta pazīstamā Latvijas fotomākslinieka Gunāra Bindes darbu izstāde.Atklāšanas uzrunā Latvijas ģenerālkonsuls Aivars Groza uzsvēra, ka Gunārs Binde ir viens no vadošajiem sava žanra fotomāksliniekiem ne tikai Latvijā un Austrumeiropā, bet arī ieguvis atzinību visā pasaulē.

Latio izdod melnbaltās fotogrāfijas kalendāru ar Gunāra Bindes darbiem

22.decembrī Latvijas Fotogrāfijas muzejā nekustamā īpašuma uzņēmums Latio prezentēja melnbaltās fotogrāfijas kalendāru 2012.gadam Gunāra Bindes fotogrāfiju kolekcija, portālu Diena.lv informē Latio pārstāvis Roberts Kārkliņš.Latio valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns stāsta: „Latio melnbaltās fotogrāfijas kalendārs iepriekšējos gados bijis daudzveidīgs savā saturā un formā.

Latvijas Fotogrāfijas muzejā skatāma Gunāra Bindes privātkolekcijas izstāde

No 15. decembra līdz 29. janvārim Latvijas Fotogrāfijas muzeja abos stāvos apskatāma Gunāra Bindes privātkolekcijas izstāde ar aptuveni 70 dažādu autoru fotogrāfijām, atklājot ievērojamo latviešu fotogrāfu Gunāru Bindi no cita skatu punkta - kā kolekcionāru.Izstādē iekļautie darbi Gunāra Bindes īpašumā nonākuši kā dāvinājums no kolekcionāram personīgi pazīstamiem un satiktiem šo darbu autoriem, portālam Diena.

Valmieras teātrī skatāma Gunāra Bindes un Jura Kmina fotogrāfiju izstāde Krodera teātris

No 10. septembra līdz 30. novembrim Valmieras Drāmas teātrī uz izstāžu Laipas apskatāma fotomākslinieku Gunāra Bindes un Jura Kmina fotogrāfiju izstāde Krodera teātris, portālam Diena.lv pavēstīja Valmieras Drāmas teātra mārketinga daļas pārstāvji.Oļģertam Kroderam (1921) veltītajā jubilejas izstādē Latvijā pazīstamais fotogrāfs G.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide