Laika ziņas
Šodien
Apmācies

HIV

ANO pārstāvis: Latvijai jāatceļ ārstēšanās ierobežojumi HIV pacientiem

Latvijai pēc iespējas ātrāk jāatceļ ārstēšanās ierobežojumi ar HIV inficētajiem, piektdien žurnālistiem sacīja ANO apvienotās HIV un AIDS programmas (UNAIDS) reģionālais direktors Vinejs Saldana. Viņš izteicās, ka tas neesot nekas jauns, ka Latvija bieži vien parāda kliedzoši zemus rādītājus. Latvijā ir pieaugoša HIV izplatība, par spīti tam, ka citas valstis un reģioni pamazām arvien vairāk samazina šīs infekcijas apmērus, teica Saldana.

Latvijai jāzaudē HIV karaļvalsts statuss

Valstij nodrošinot savlaicīgāku ārstēšanas sākšanu HIV pacientiem, nevalstiskās organizācijas cerēja, ka ievērojami pieaugs terapiju saņemošo cilvēku skaits, taču tā nav noticis. Tas rada bažas, vai pilnībā tiek izmantotas visas HIV pacientu ārstēšanas iespējas, ko sniedz pērn apstiprinātais HIV infekcijas izplatības ierobežošanas plāns.

Diskutēs par šķēršļiem ceļā uz sabiedrības drošību HIV kontekstā

Šodien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centra Ambulatorā korpusa 3.stāva konferenču zālē notiks diskusija "HIV - šķēršļi ceļā uz sabiedrības drošību", aģentūru LETA informēja biedrības Agihas valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks.

Diagnoze, par kuru nerunā

Attiecībā uz HIV Latvijā patlaban redzama tikai aisberga mazākā daļa – aprēķini liecina, ka mūsu valstī ir ap 10 000 ar imūndeficīta vīrusu inficētu cilvēku, bet tikai pusei no tiem slimība atklāta. Tā joprojām ir tabu tēma, par ko atklāti izvairās runāt pat paši pacienti. Arī SestDienai viņi lūdz saglabāt anonimitāti

Latvija kļūst par "līderi" jauno HIV gadījumu skaita ziņā, apsteidzot Igauniju

Latvija apsteigusi Igauniju ikgadējo jauno HIV gadījumu skaita ziņā 2016.gadā, tādējādi kļūstot par "līderi" Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, aģentūru LETA informēja Baltijas HIV asociācija, atsaucoties uz Baltijas valstu par epidemioloģisko uzraudzību atbildīgo institūciju publiskotajiem datiem.

Latvijā samazinās jaunatklāto HIV gadījumu skaits

Pērn kopumā reģistrēti 365 jauni HIV inficēšanās gadījumi, kas ir mazāk nekā 2015.gadā, kad tika reģistrēti 393, liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide