Laika ziņas
Šodien
Pērkona negaiss

Ieva Zībārte

Pa pusei labais

Latvijā šonedēļ pasniedz arhitektūras gada balvu un nosauc labākos arhitektūras darbus.

Atļausimies nosvinēt

Ne tikai sliecos nepiekrist, bet pavisam konkrēti nepiekrītu pēc Latvijas Dizaina gada balvas pasniegšanas Satori publicētajai kritikai par pirmās vietas piešķiršanu "dizainam, kura mērķis ir popularizēt kultūras norises Latvijā vai pasaulē".

Baukultur – netulkot

Arhitektu kopiena šogad tikusi pie jauna dokumenta savas nākotnes morālajam un estētiskajam ietvaram – Davosas deklarācijas, ko pieņēma Pasaules ekonomikas forumā satikušies Eiropas kultūras ministri.

Burvīga vasara

Ja neskaita bērnu dienas, Igaunijā neesmu bijusi kā tūriste, vienmēr uz turieni ir vedis darbs, un lielā mērā šie braucieni ir bijuši saistīti ar arhitektūru. Bieži esmu braukusi apskatīt kādu jaunu ēku. Mērķis ir viena, bet pa ceļam daudzas citas.

Cita vasara

Ir vasaras kā vasaras, ir bērnības vasaras, ir arī agro jaunības gadu vasaras, kad naktis ir īstās dienas. Un tad ir dažas citas vasaras, katram savas, ar citu DNS un citiem piedzīvojumiem.

Mēs visi kā ceriņi

Nav iespējams katru gadu no jauna nepriecāties par ceriņu ziedēšanu.

Vienošanās

Kad arhitektūrā ir jāvērtē konkursa darbi vai dizaina skolā – studiju darbi, metode ir diezgan skaidra, jo visiem bijis viens mērķis un uzdevums.

Kur dzīvot?

Kur dzīvot, ja gribas dzīvot Rīgā?

Metrs – izcili

Nesen piedalījos viedokļu apmaiņā par kādu balvu, ko vajadzētu piešķirt. Nebija runa par konkrētu cilvēku, drīzāk par tā saukto nozari, kurā kādu personu vai darbu vajadzētu īpaši izcelt, lai tādā veidā savukārt atzīmētu pašas nozares prestižu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide