Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ignalinas AES

Līdz šim demontēta trešā daļa Ignalinas AES iekārtu

2009.gada nogalē apturētajā Lietuvas Ignalinas atomelektrostacijā (AES) līdz šim demontēti 33,5% iekārtu un pilnībā apstrādāti 26% radioaktīvo atkritumu, paziņojusi Enerģētikas ministrija.

ES iesaldē līdzekļus Ignalinas AES slēgšanas projektam

Eiropas Savienība (ES) iesaldējusi finansējuma piešķiršanu Lietuvas Ignalinas atomelektrostacijas (AES) darbības pārtraukšanai, lai palielinātu spiedienu uz pārrunu noslēgšanu šī projekta īstenošanā, piektdien paziņoja ES nodokļu komisārs Aļģirds Šemeta. "Lēmums pieņemts, lai pārtrauktu finansējumu," norādīja Šemeta. "Finansējuma piešķīrēji uzskata, ka līdzekļu iesaldēšana varētu palīdzēt kā stimuls, lai beidzot pabeigtu pārrunas."

AES izdevīgumu precīzi mērīt pāragri

No četriem eiro centiem par vienu elektroenerģijas kilovatstundu līdz pat astoņiem centiem - tik plašā amplitūdā svārstās prognozējamā enerģijas cena jaunbūvējamajā Visaginas atomelektrostacijā (AES), kur Latvijas ieguldījums varētu sasniegt miljardu eiro.

Lietuvas speciālisti lauza galvas par AES reaktora nogādāšanu Visaginā

Gatavojoties Visaginas atomelektrostacijas (AES) būvei, lietuviešu speciālisti aizvien biežāk lauza galvas par to, kā no Klaipēdas ostas cauri gandrīz visai Lietuvai nogādāt spēkstacijas reaktoru, kas svērs aptuveni tūkstoš tonnas un aizņems ceļu septiņu metru platumā.

Latvijas un Lietuvas premjeri pārrunās sadarbību enerģētikā

Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar Lietuvas Ministru prezidentu Andrju Kubiļu piektdien spriedīs par sadarbību enerģētikas jomā, kā arī pārrunās aktuālo situāciju saistībā ar banku Snoras un Latvijas Krājbanku. Sākotnēji bija plānots tikties 25. novembrī, lai runātu par Krājbankas situāciju, taču pēc Lietuvas lēmuma Snoras banku neglābt, vizīte pārcelta uz 2. decembri.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide