Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +3 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Imants Kalniņš

Paliek puspavērts

Nekad neesmu bijis uz Imantdienām – tas latvietim laikam nav nekas tāds, ar ko vajadzētu lepoties. Turklāt vēl, ja esi mūzikas pētnieks un – jo vairāk – kvēls Imanta Kalniņa cienītājs. Varbūt tāpēc, ka komponista daiļrade tik izteikti raksturo viņu pašu, arī šo viņa izprašanu tveru kā kaut ko dziļi individuālu, masu pasākuma gaisotne nešķiet īsti pareiza, ja apkārt redz cilvēkus, kuri tur nonākuši tikai nejauši.

Festivāla Liepājas vasara noslēguma koncertā atskaņos Imanta Kalniņa mūziku

Liepājas koncertzālē Lielais dzintars, 23. augustā, plkst. 19 Liepājas Simfoniskais orķestris noslēgs savu ikgadējo festivālu Liepājas vasara, diriģenta Māra Sirmā vadībā kopā ar kori Latvija atskaņojot skaisto Imanta Kalniņa mūziku un daudzu koru repertuāra hitu – Morisa Diruflē Rekviēmu, informēja festvāla pārstāve Iveta Vēvere.

Ko mūzikā domā Imants Kalniņš?

Lai gan līdz komponista Imanta Kalniņa 75. jubilejai vēl laika ir gana (tā apritēs 26. maijā), Liepājas simfoniskais orķestris komponistu sveic jau tagad, piedāvājot jubilejas koncertprogrammu, kura pēdējās janvāra dienās izskanēs visās trīs Latvijas jaunajās koncertzālēs - Liepājas Lielajā dzintarā (29.I), Vidzemes koncertzālē Cēsis (30.I) un Latgales vēstniecībā Gors (31.I).

Koncertzālē Cēsis Imanta Kalniņa jubileju atzīmēs ar komponista jaundarbiem

30. janvārī koncertzālē Cēsis notiks Imanta Kalniņa jubilejai veltīts koncerts, informēja koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova. Liepājas Simfoniskā orķestra, solista Pētera Endzeļa un diriģenta Māra Sirmā izpildījumā skanēs trīs komponista jaundarbi – Septītā simfonija, Koncerts obojai un miniatūra Santakrusa.

Menuets dosies 45. jubilejas turnejā

Menuets, kas šogad svin savu 45 gadu jubileju un gatavojas to atzīmēt ar turneju visā Latvijā, ir mūsu vecākā grupa, kuras sastāvā joprojām spēlē trīs tās dibinātāji - Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Raimonds Bartaševics. Ilgdzīvošanā ar viņiem var sacensties tikai Eolika, kas radusies pat pāris gadu agrāk, bet tajā kopš dibināšanas ir tikai vadītājs Boriss Rezņiks.

Imants Kalniņš: Man tagad ir jālieto sveša nauda

Komponists un ekspolitiķis Imants Kalniņš intervijā Sandrim Točam stāsta par sajūtām rokās ņemot eiro, saviem uzskatiem par Eiropas Savienību un sadarbību ar Krieviju. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide