Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Imants Kalniņš

Dzīves glezna ar Kazu fonā

Uzņēmusi filmu Kaza kāpa debesīs par Kazas paaudzi, kinorežisore Laima Žurgina stāsta par to, kāpēc pēckara bērni grib labi ģērbties un skaisti izskatīties, par atvainošanos Jurim Zvirgzdiņam un par dvēseles pieredzes nozīmi.

Ko mūzikā domā Imants Kalniņš?

Lai gan līdz komponista Imanta Kalniņa 75. jubilejai vēl laika ir gana (tā apritēs 26. maijā), Liepājas simfoniskais orķestris komponistu sveic jau tagad, piedāvājot jubilejas koncertprogrammu, kura pēdējās janvāra dienās izskanēs visās trīs Latvijas jaunajās koncertzālēs - Liepājas Lielajā dzintarā (29.I), Vidzemes koncertzālē Cēsis (30.I) un Latgales vēstniecībā Gors (31.I).

Koncertzālē Cēsis Imanta Kalniņa jubileju atzīmēs ar komponista jaundarbiem

30. janvārī koncertzālē Cēsis notiks Imanta Kalniņa jubilejai veltīts koncerts, informēja koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova. Liepājas Simfoniskā orķestra, solista Pētera Endzeļa un diriģenta Māra Sirmā izpildījumā skanēs trīs komponista jaundarbi – Septītā simfonija, Koncerts obojai un miniatūra Santakrusa.

Menuets dosies 45. jubilejas turnejā

Menuets, kas šogad svin savu 45 gadu jubileju un gatavojas to atzīmēt ar turneju visā Latvijā, ir mūsu vecākā grupa, kuras sastāvā joprojām spēlē trīs tās dibinātāji - Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Raimonds Bartaševics. Ilgdzīvošanā ar viņiem var sacensties tikai Eolika, kas radusies pat pāris gadu agrāk, bet tajā kopš dibināšanas ir tikai vadītājs Boriss Rezņiks.

Imants Kalniņš: Man tagad ir jālieto sveša nauda

Komponists un ekspolitiķis Imants Kalniņš intervijā Sandrim Točam stāsta par sajūtām rokās ņemot eiro, saviem uzskatiem par Eiropas Savienību un sadarbību ar Krieviju. 

Šlesera partijas manifestu parakstījis arī Imants Kalniņš

Rēzeknē dibinātās partijas Vienoti Latvijai! manifestu Par jaunu politiku Latvijā parakstījis arī pazīstamais komponists Imants Kalniņš, kurš ilgu laiku bija TB/LNNK biedrs, portāls Diena.lv uzzināja _Vienoti Latvijai! _birojā."Ziniet, šis manifests un nācijas izlīguma ideja ir tik atbilstoši esošajai situācijai Latvijā, ka varu parakstīties zem katra vārda.

Kalniņš: suverēna valsts nevar pastāvēt bez savas valūtas

Šovasar kuplu muzikālu pasākumu cienītājiem netrūkst ne laba laika, ne vietu, kurp doties. Pagājušajā nedēļā vispārējā pacēlumā un priekā aizvadīti XXV Dziesmu svētki, šīs nedēļas beigās cita tradīcija — Imantdienas Cēsu pils parka estrādē. Padomju režīma gados Imanta Kalniņa mūzika bija garīgas nepakļaušanās izteicēja, un Imantdienās Piebalgā pie Imkas devās kā pie dieva.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide